Podsumowanie 17. kolejki IV ligi

20 listopada 2023, 15:02 | Autor:

Drużyna Sokoła Aleksandrów Łódzki została mistrzem jesieni tego sezonu w IV lidze. Bliscy tego sukcesu byli też piłkarze rezerw Widzewa, jednak remis w ostatnim meczu nie pozwolił pierwszego, a nawet drugiego miejsca, ponieważ tuż za plecami powracającego lidera zameldował się RKS Radomsko. Ostatni raz w tym roku zapraszamy do lektury podsumowania minionej serii gier.

Większość obserwatorów skierowała swój wzrok na Łódź, gdzie w sobotnie południe Widzew II zmierzył się z AKS SMS. Czołowe ekipy ligi toczyły ze sobą wyrównane zawody, choć to RTS mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Niewykorzystany karny w końcówce i zmarnowana „setka” w doliczonym czasie gry poskutkowały podziałem punktów. Świetnię tę sytuację wykorzystał RKS Radomsko, który pewnie pokonał przed własną publicznością ŁKS III Łódź i wskoczył na drugą pozycję w tabeli. Słabo rundę zakończyli natomiast piłkarze Ceramiki, która uległa na własnym stadionie Zjednoczonym Stryków 0:2.

Remis dwóch łódzkich ekip bezlitośnie wykorzystał Sokół Aleksandrów Łódzki, który bez większych problemów wygrał z Omegą Kleszczów 3:0 i objął pierwszą lokatę na czas zimy. Wysoką piątą pozycję zdołała utrzymać również Polonia Piotrków Trybunalski, która tym razem stanęła w szranki z Orkanem Buczek i wygrała 2:1. Dobrą końcówkę rundy zaliczyli piłkarze Boruty Zgierz. Zespół wciąż znajduje się w strefie spadkowej, ale strata do wyjścia z niej jest już jednopunktowa. Jesień zakończyła się pewnym zwycięstwem 7:0 z Włókniarzem Zelów. Kłopotów z odniesieniem zwycięstwa nie mieli również zawodnicy Zrywu Wygoda. W rolę przegranego wcielił się tym razem Szczerbiec Wolbórz, który musiał pogodzić się z porażką 0:6.

Niestety, nie wszystkim drużynom było dane rozegrać ostatni tegoroczny mecz w zaplanowanym terminie. Na za tydzień zostało przełożone spotkanie KS Kutno z Wartą Działoszyn z powodu zaśnieżonej płyty kutnowskiego stadionu. Nieco inna sytuacja miała miejsce w konfrontacji Skalnika Sulejów ze Startem Brzeziny. Po 46. minutach, gdy goście prowadzili 1:0, sędzia przerwał mecz z powodu opadów śniegu. Potyczka zostanie dokończona w innym terminie.

Zapowiedź meczów 17. kolejki IV ligi:

sobota, 18 listopada

KS Kutno – Warta Działoszyn – przełożony na 25.11.
AKS SMS Łódź – Widzew Łódź 2:2 (Gieraga, Tanżyna (s) – Andrzejkiewicz x2)
RKS Radomsko – ŁKS III Łódź 4:0 (Machaj x2, Płaneta, Siuda)
Ceramika Opoczno – Zjednoczeni Stryków 0:2 (Kosma x2)
Sokół Aleksandrów Łódzki – Omega Kleszczów 3:0 (Jardel, Gmosiński, Wolinowski)
Polonia Piotrków Trybunalski – Orkan Buczek 2:1 (Berłowski, Głowacki – Zalepa)
Włókniarz Zelów – Boruta Zgierz 0:7 (Misiak x3, Pabjańczyk x2, Pluta, Chłądzyński)
Zryw Wygoda – Szczerbiec Wolbórz 6:0 (Białas x2, Kuciński, Preiżok, Świdrowski, Brochocki)

niedziela, 19 listopada

Skalnik Sulejów – Start Brzeziny – przerwany ze względu na warunki. Do 46. minuty 1:0 dla gości