Podsumowanie 17. kolejki IV ligi
20 listopada 2023, 15:02 | Autor: Michał
Drużyna Sokoła Aleksandrów Łódzki została mistrzem jesieni tego sezonu w IV lidze. Bliscy tego sukcesu byli też piłkarze rezerw Widzewa, jednak remis w ostatnim meczu nie pozwolił pierwszego, a nawet drugiego miejsca, ponieważ tuż za plecami powracającego lidera zameldował się RKS Radomsko. Ostatni raz w tym roku zapraszamy do lektury podsumowania minionej serii gier.
Większość obserwatorów skierowała swój wzrok na Łódź, gdzie w sobotnie południe Widzew II zmierzył się z AKS SMS. Czołowe ekipy ligi toczyły ze sobą wyrównane zawody, choć to RTS mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Niewykorzystany karny w końcówce i zmarnowana „setka” w doliczonym czasie gry poskutkowały podziałem punktów. Świetnię tę sytuację wykorzystał RKS Radomsko, który pewnie pokonał przed własną publicznością ŁKS III Łódź i wskoczył na drugą pozycję w tabeli. Słabo rundę zakończyli natomiast piłkarze Ceramiki, która uległa na własnym stadionie Zjednoczonym Stryków 0:2.
Remis dwóch łódzkich ekip bezlitośnie wykorzystał Sokół Aleksandrów Łódzki, który bez większych problemów wygrał z Omegą Kleszczów 3:0 i objął pierwszą lokatę na czas zimy. Wysoką piątą pozycję zdołała utrzymać również Polonia Piotrków Trybunalski, która tym razem stanęła w szranki z Orkanem Buczek i wygrała 2:1. Dobrą końcówkę rundy zaliczyli piłkarze Boruty Zgierz. Zespół wciąż znajduje się w strefie spadkowej, ale strata do wyjścia z niej jest już jednopunktowa. Jesień zakończyła się pewnym zwycięstwem 7:0 z Włókniarzem Zelów. Kłopotów z odniesieniem zwycięstwa nie mieli również zawodnicy Zrywu Wygoda. W rolę przegranego wcielił się tym razem Szczerbiec Wolbórz, który musiał pogodzić się z porażką 0:6.
Niestety, nie wszystkim drużynom było dane rozegrać ostatni tegoroczny mecz w zaplanowanym terminie. Na za tydzień zostało przełożone spotkanie KS Kutno z Wartą Działoszyn z powodu zaśnieżonej płyty kutnowskiego stadionu. Nieco inna sytuacja miała miejsce w konfrontacji Skalnika Sulejów ze Startem Brzeziny. Po 46. minutach, gdy goście prowadzili 1:0, sędzia przerwał mecz z powodu opadów śniegu. Potyczka zostanie dokończona w innym terminie.
Zapowiedź meczów 17. kolejki IV ligi:
sobota, 18 listopada
KS Kutno – Warta Działoszyn – przełożony na 25.11.
AKS SMS Łódź – Widzew Łódź 2:2 (Gieraga, Tanżyna (s) – Andrzejkiewicz x2)
RKS Radomsko – ŁKS III Łódź 4:0 (Machaj x2, Płaneta, Siuda)
Ceramika Opoczno – Zjednoczeni Stryków 0:2 (Kosma x2)
Sokół Aleksandrów Łódzki – Omega Kleszczów 3:0 (Jardel, Gmosiński, Wolinowski)
Polonia Piotrków Trybunalski – Orkan Buczek 2:1 (Berłowski, Głowacki – Zalepa)
Włókniarz Zelów – Boruta Zgierz 0:7 (Misiak x3, Pabjańczyk x2, Pluta, Chłądzyński)
Zryw Wygoda – Szczerbiec Wolbórz 6:0 (Białas x2, Kuciński, Preiżok, Świdrowski, Brochocki)
niedziela, 19 listopada
Skalnik Sulejów – Start Brzeziny – przerwany ze względu na warunki. Do 46. minuty 1:0 dla gości







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
Drużyna wzmocniona Diksonem zdobywa 33 punkty w 17 meczach,podczas gdy w zeszłym sezonie miała ich wtedy 47.Brawo Chrobak-emeryt…
WIDZEW II PRZEGRAĹ CAĹÀ RUNDE JESIENNÀ NA WĹASNE ŹYCZENIE…..KOMPLETNA ŹENADA…..BRAWO BORUTA ZGIERZ…..! ZYCZE WAM UTRZYMANIA SIÈ W IV LIDZE PONIEWAŹ NAPRAWDE WALCZYCIE….!!!