Porażka Łotyszy z Ciganiksem w składzie
19 listopada 2023, 15:45 | Autor: RyanPorażką zakończyli udział w eliminacjach Mistrzostw Europy piłkarze reprezentacji Łotwy. Tym razem polegli na własnym terenie z faworyzowaną Chorwacją i zajęli ostatnie miejsce w grupie. Kolejny występ zaliczył Andrejs Ciganiks.
W obliczu długotrwałej kontuzji podstawowego lewego obrońcy widzewiak konsekwentnie wystawiany jest przez selekcjonera Dainisa Kazakevicsa właśnie na tej pozycji. Z punktu widzenia łódzkiego klubu jest to akurat korzystne, bo dzięki temu 26-latek zdobywa coraz większe doświadczenie w tym miejscu boiska, w którym gra w spotkaniach ligowych. Nie inaczej było w sobotę, a Ciganiks spędził na murawie całe dziewięćdziesiąt minut.
Łotysze już przed meczem wiedzieli, że bez względu na wynik zakończą eliminacje jako ostatni zespół grupy D. Goście rozstrzygnęli zawody bardzo szybko, strzelając gole w 7. i 16. minucie. Do siatki trafili Lovro Majer z VFL Wolfsburg oraz Andrej Kramaric z TSG Hoffenheim, a więc dwaj przedstawiciele Bundesligi. Dzięki tej wygranej Chorwaci zachowali duże szanse na bezpośredni awans na przyszłoroczne Euro.
Dla Andrejsa Ciganiksa był to już 48. występ w narodowych barwach. Na kolejny szansa nadejdzie już w najbliższy wtorek, gdy jego zespół zmierzy się towarzysko w Warszawie z reprezentacją Polski.
Foto: lff.lv