CLJ U-19: Wyjazdowy remis z Zagłębiem

28 listopada 2023, 13:29 | Autor:

Cenny punkt w Centralnej Lidze Juniorów zdobyli w weekend juniorzy starsi Widzewa Łódź. Podopieczni Łukasza Jonczyka już po pięciu minutach prowadzili z Zagłębiem Lubin 1:0. Do przerwy rywale zdołali wyrównać, a po zmianie stron szybko wyszli na prowadzenie. Widzewiacy jednak się nie poddali i doprowadzili do remisu w końcówce meczu.

Czerwono-biało-czerwoni przystępowali do pierwszego meczu rundy rewanżowej mając za sobą dwa spotkania bez porażki. Teraz, zważając na zakończone rozgrywki ligowe rezerw, trener miał do dyspozycji kilku młodych piłkarzy występujących na co dzień w „dwójce”. W pierwszej jedenastce zagrali Łukasz Plichta, Leon Madej oraz Taras Kostewski, Starcie zapowiadało się bardzo ciekawie, zwłaszcza że w pierwszej potyczce to Widzew cieszył się ze zwycięstwa.

Drugi mecz zaczął się bardzo interesująco, gdyż już po 5. minutach goście z Łodzi objęli prowadzenie. Jak czytamy na stronie oficjalnej, w akcji najpierw próbował uderzać Jakub Welter, ale jego próba została oddalona przez obronę. Piłka dotarła jednak pod nogi Tarasa Kostewskiego, który ładnym strzałem pokonał stojącego między słupkami Jakuba Bielaka. Zagłębie także szukało swoich szans i niestety 20 minut później doszło do wyrównania, a do protokołu meczowego wpisał się Kacper Terlecki. Do przerwy wynik się już nie zmienił. Na terenie rywali mieliśmy remis 1:1.

Po zmianie stron to gospodarze świetnie weszli w mecz. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Tobiasz Starosta i Miedziowi objęli prowadzenie. Przez długi czas lubinianie utrzymywali korzystny dla siebie rezultat. Widzewiacy nie zamierzali jednak składać broni i dzięki determinacji udało im się doprowadzić do wyrównania. W 86. minucie z gola cieszył się wprowadzony kilkanaście minut wcześniej Mateusz Wołoszyn. Zagłębie nie zdołało już odwrócić losów tego pojedynku i wynik się nie zmienił.

Juniorzy starsi Widzewa zremisowali w delegacji z Zagłębiem Lubin 2:2. Dla łodzian to już trzeci mecz bez porażki, co odbiło się na sytuacji w tabeli. Co prawda reprezentanci RTS wciąż są w strefie spadkowej, ale do bezpiecznej lokaty tracą 5 punktów. Strata ta może zmniejszyć się w najbliższy weekend. W ostatnim tegorocznym pojedynku przeciwnikiem będzie będąca za plecami Widzewa Korona Kielce.

Zagłębie Lubin – Widzew Łódź 2:2 (1:1)
25′ Terlecki, 53′ Starosta – 5′ Kostewski, 86′ Wołoszyn