Poznaliśmy plan przygotowań rezerw do rundy wiosennej

28 listopada 2023, 16:35 | Autor:

Nieco ponad tydzień temu jesienne zmagania w IV lidze zakończyły rezerwy Widzewa Łódź. Obecnie łodzianie zajmują trzecią lokatę, więc o awansie do III ligi przesądzi wiosenna część rozgrywek. Na oficjalnej stronie klubu pojawił się już plan przygotowań „dwójki” do rundy rewanżowej.

Podczas całego okresu przygotowawczego widzewiacy rozegrają aż dziewięć sparingów i udadzą się na krótkie zgrupowanie. Warto podkreślić, że większość sparingpartnerów to wysoko usytuowane drużyny z III ligi. Dwie gry kontrolne będą miały miejsce jeszcze w tym roku. W najbliższy piątek łodzianie zmierzą się na wyjeździe z Wisłą II Płock. Tydzień później, również w delegacji, przeciwnikiem będzie Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Ostatnie zajęcia przed przerwą świąteczną rezerwy odbędą 15 grudnia.

Powrót do treningów zaplanowano na 8 stycznia. Dwanaście dni później czerwono-biało-czerwoni rozegrają kolejny sparing, a rywalem będzie Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Grą kontrolna będzie wieńczony każdy kolejny tydzień – 27 stycznia podopieczni Krzysztofa Chrobaka staną w szranki z rezerwami Legii, a 3 lutego przeciwnikiem będzie Lechia Tomaszów Mazowiecki. Dzień po tym spotkaniu drużyna uda się do Poddębic na czterodniowe zgrupowanie. 

Po powrocie z mini obozu widzewiaków czeka jeszcze wiele pracy. 10 lutego reprezentanci RTS ponownie zmierzą się z Wisłą II Płock, lecz tym razem u siebie. Następne weekendy będą stały po znakiem kolejnych meczów towarzyskich. Rezerwy zmierzą się kolejno z Unią Skierniewice, GKS Bełchatów oraz Borutą Zgierz. Ten ostatni mecz będzie jednocześnie próbą generalną przed wznowieniem rozgrywek. W weekend 9-10 marca w ramach 18. kolejki IV ligi Widzew zmierzy się na wyjeździe z Włókniarzem Zelów.

Plan przygotowań rezerw Widzewa do rundy wiosennej:

1 grudnia: Wisła II Płock – Widzew II Łódź
9 grudnia: Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Widzew II Łódź
15 grudnia: ostatni trening przed przerwą zimową
8 stycznia: wznowienie zajęć
20 stycznia: Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Widzew II Łódź
27 stycznia: Legia II Warszawa – Widzew II Łódź
3 lutego: Lechia Tomaszów Mazowiecki – Widzew II Łódź
4-7 lutego: zgrupowanie w Poddębicach
10 lutego: Widzew II Łódź – Wisła II Płock
17 lutego: Unia Skierniewice – Widzew II Łódź
24 lutego: GKS Bełchatów – Widzew II Łódź
3 marca: Widzew II Łódź – Boruta Zgierz
9-10 marca: ligowy mecz z Włókniarze Zelów

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bench Warmer
6 miesięcy temu

Nie rozumiem tego rozgrywania sparingów po zakończeniu rundy Lepiej żeby najlepsi zawodnicy U-19 zagrali w CLJ z Koroną, niż w sparingu rezerw z innymi rezerwami.

Michał
Odpowiedź do  Bench Warmer
6 miesięcy temu

Myślę, że i tak mogą zagrać w CLJ. A wracając do różnicy to przepaść pomiędzy piłką seniorską a juniorską jest ogromna! Tak się tylko mówi ale zespoły z CLJ mają ogromne problemy w meczach z zespołami z okręgówki nie mówiąc już o 4 lidze.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x