Co z utrzymaniem boisk na Łodziance?

9 lutego 2019, 16:45 | Autor:

Z końcem stycznia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi ogłosił przetarg na pielęgnację muraw trawiastych przy ul. Małachowskiego. We wtorek nastąpiło otwarcie ofert w tym postępowaniu.

Przedmiotem zamówienia jest pielęgnacja i utrzymanie boisk naturalnego oraz hybrydowego na obiekcie Łodzianki. Będą one wykonywane przez wykonawcę w okresie od dnia podpisania umowy do 30 listopada 2019 r. Zakres prac obejmuje m.in. koszenie trawy, jej nawadnianie, opryskiwanie czy dosiewanie.

Warto dodać, że według MOSiR boisko naturalne będzie użytkowane do ośmiu, a hybrydowe do dwudziestu godzin tygodniowo. Oznacza to, że na płycie naturalnej można odbyć maksymalnie jeden mecz i trening w tygodniu, natomiast na hybrydowym do trzech godzin treningów dziennie. W przypadku boiska naturalnego są to normalne wartości, natomiast na hybrydzie można grać zdecydowanie dłużej.

We wtorek otworzono oferty w tym przetargu. Budżet Łodzi na to zadanie wynosi 180 tysięcy złotych. W postępowaniu wystartowały dwie firmy. W obu przypadkach oferty przekraczają 400 tysięcy złotych. Co w związku z tym? Rozwiązania mogą być dwa. Miasto może anulować przetarg i rozpisać go ponownie licząc, że jakaś firma zmieści się w budżecie. Może też dołożyć brakującą kwotę.

Z tego, co udało się ustalić WTM, kwota proponowana przez władze Łodzi jest niewystarczająca i nie ma żadnych szans na pielęgnację obu boisk w ramach tych środków finansowych.

5
Dodaj komentarz

4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
rdg1978

Widzewianki wygrały dzisiaj mecz w Ostrowie. 58:77
Dziekujemy!

przyjdzie naszej druzynie w ramach treningu kosic trawę .

Piotr

A czy kindziory tez mają takie problemy na minerskiej?

Nie, nie mają. Ale oni są miejskim pupilkiem i mają do dyspozycji 4 boiska treningowe, a jak trzeba to w każdej chwili miasto dorzuci co pół roku kolejne 30 mln zł na rozbudowę stadio de gruz, którego meczy ogląda 3 tysiące „rodowitych” z Retkini i Tuszyna.

Adam

nadwyżke ma widzew 1 mln niech doplaci 220 tysi i po sprawie

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress