D. Mąka: „Statystyki schodzą na dalszy plan”

9 listopada 2018, 08:29 | Autor:

Oprócz Radosława Mroczkowskiego, przed dzisiejszym treningiem wypowiedzi dziennikarzom udzielił też Daniel Mąka. 30-latek jest w ostatnim czasie jednym z najlepszych piłkarzy Widzewa, a dodatkowo został wyróżniony tytułem „Piłkarza Miesiąca” WTM.

Mąka zapewnił, że wszyscy w klubie przeanalizowali już przyczyny porażki z Olimpią Grudziądz i jedyne, na czym im teraz zależy, to korzystne zaprezentowanie się w Elblągu. „Najważniejsze jest boisko i to, co my na nim pokażemy. Szybko przeanalizowaliśmy poprzedni mecz, wiemy, co zrobiliśmy dobrze, co zrobiliśmy źle. Najlepszą odpowiedzią będzie sobota, godzina 17” – powiedział piłkarz.

Pomocnik w ostatnich spotkaniach znajduje się w wyśmienitej formie, a najlepszym tego udokumentowaniem są liczne asysty, które notuje. Mąka nie przywiązuje jednak do nich zbyt dużej uwagi. „Statystyki schodzą na dalszy plan. Ja się cieszę, że jestem w grze. Pomagamy sobie nawzajem, gramy do jednej bramki. Runda jesienna się zakończyła, zaczęła się druga i chcemy wyciągnąć z niej jak najwięcej” – stwierdził 30-latek.

Były piłkarz Polonii Warszawa jest zadowolony z postawy drużyny w siedemnastu spotkaniach rundy jesiennej, nawet pomimo bolesnej wpadki w Grudziądzu. „To była dobra runda, a ten mecz sprzed tygodnia nie może przesłonić wszystkich pozostałych, które rozegraliśmy. Jest to zasługa całej drużyny i sztabu, pracujemy bardzo dobrze i ma to odzwierciedlenie w wynikach” – przekonywał zawodnik.

Choć w tym roku widzewiacy będą jeszcze czterokrotnie wychodzić na boisko, w Widzewie skupiają się tylko na najbliższym starciu z Olimpią Elbląg. „Tak jak powiedziałem, najlepsza reakcja będzie w sobotę, o godzinie 17. Ciężko mi wybiegać w przyszłość na trzy kolejki do przodu, wszystko pokaże czas” – zakończył Daniel Mąka.

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress