R. Mroczkowski: „Dojrzeliśmy od pierwszego meczu z Olimpią”

8 listopada 2018, 17:09 | Autor:

Jak co czwartek, przed treningiem piłkarzy Widzewa z dziennikarzami spotkał się Radosław Mroczkowski. Szkoleniowiec łodzian poruszył kwestie, związane zarówno z poprzednim meczem z Olimpią Grudziądz, jak i z sobotnim starciem w Elblągu.

O porażce w Grudziądzu

Analiza tej porażki oczywiście była, nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej. Dużo o tym rozmawialiśmy i mam nadzieję, że tych błędów nie będziemy już popełniać. Zdarzyło się, jest nam z tego powodu smutno, bo ten mecz pokazał, że straciliśmy czujność i koncentrację. To się dla nas źle skończyło.

O pomeczowej analizie

Można to spotkanie rozłożyć na różne fragmenty, lepsze i gorsze. Do którejś minuty ten mecz był z naszą przewagą i mało kto się spodziewał, że tak się skończy. Obejrzeliśmy, przeanalizowaliśmy spotkanie, porozmawialiśmy o tych błędach, zachowaniach, a także o tym, z czego one wynikały.

O przyczynach przegranej

Po prostu nie obroniliśmy tego wyniku. Druga połowa była słabsza, daliśmy się zepchnąć za bardzo pod naszą bramkę. Takie mecze się zdarzają i myślę, że przez tyle minut ten zespół potrafił sobie dobrze radzić w końcówkach, więc nie mieliśmy powodu do paniki. Przytrafiły się błędy indywidualne, tylko tak to można rozpatrywać. Przegraliśmy wszyscy, którzy odpowiadamy za ten mecz. Na pewno nie patrzymy w takich kategoriach, że ktoś zawalił. Wszyscy ponosimy tego konsekwencje.

O budowie nowej serii

Przegrana to jest sygnał do tego, żeby zacząć jeszcze raz, tylko mądrzej i żeby tych błędów już nie było. Na pewno chcemy, żeby takich sytuacji, w których popełniamy błędy, było jak najmniej.

O poprzednim meczu z Olimpią Elbląg

Żadne spotkanie nam nie przychodzi łatwo i przyjemnie, a to było pierwsze w nowej, wyższej lidze. Dla beniaminka zawsze to jest niewiadoma i tak patrzyliśmy na to spotkanie. Na pewno dojrzeliśmy od tego meczu i inaczej możemy funkcjonować w rozgrywkach. Tak jak zawsze, podchodzimy spokojnie, z respektem do rywala, ale mamy swój cel – zdobywać punkty.