Dębiński podpisał kontrakt z Widzewem

11 października 2021, 17:00 | Autor:

Kolejny piłkarz Akademii Widzewa związał się dziś kontraktem z łódzkim klubem! Jak poinformowała przed chwilą oficjalna witryna widzew.com, na dłużej przy al. Piłsudskiego pozostanie występujący na co dzień w rezerwach Adam Dębiński. Pomocnik podpisał umowę do końca sezonu 2022/2023, z opcją prolongaty o rok.

Urodzony w Tomaszowie Mazowieckim zawodnik swoje pierwsze kroki w futbolu stawiał w miejscowej Lechii, następnie przeniósł się zaś do APN Piotrków Trybunalski, gdzie został zauważony przez skautów Legii Warszawa. Ze stołecznym zespołem grał między innymi w Centralnej Lidze Juniorów U-15, w międzyczasie był powoływany do kadr wojewódzkich, reprezentacji Polski do lat 15, uczestniczył też w zgrupowaniach Akademii Młodych Orłów.

W 2020 roku Dębiński trafił do Akademii Widzewa, a od tego czasu występuje w drużynie juniorów starszych oraz rezerwach. Jego dobra postawa została zauważona przez sztab szkoleniowy pierwszego zespołu – w tym sezonie 17-latek kilkukrotnie brał bowiem udział w treningach pod wodzą Janusza Niedźwiedzia, zaś we wrześniu zadebiutował w sparingu pierwszoligowca z Ursusem Warszawa. Teraz dodatkowo związał się z Widzewem umową.

„Cieszymy się, że kolejny zawodnik, który zdecydował się rozwijać w Akademii Widzewa stawia kolejne kroki na drodze do zostania profesjonalnym piłkarzem. Adam cierpliwie pracuje, by podejmować kolejne wyzwania, a podpisanie z nim umowy jest wyrazem zaufania i inwestycji ze strony klubu” – stwierdził na łamach widzew.com Maciej Szymański, dyrektor Akademii.

Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
14
0
Would love your thoughts, please comment.x