CLJ U-17: Wysoka porażka Widzewa

12 października 2021, 10:36 | Autor:

To nie był udany weekend dla juniorów młodszych Widzewa Łódź. Podopieczni Łukasza Jonczyka pojechali na wyjazd do Olsztyna, gdzie mierzyli się z tamtejszym Stomilem. Wydawało się, że to czerwono-biało-czerwoni będą faworytami tego spotkania, tymczasem dość niespodziewanie doznali bardzo wysokiej porażki 0:5.

Kilka tygodni wcześniej obie drużyny rywalizowały na Łodziance, a widzewiacy zwyciężyli wtedy… 5:0. Tym razem było niestety zupełnie inaczej. W pierwszej połowie długo czekaliśmy na otworzenie wyniku. Co ciekawe, jeszcze przed upływem pół godziny gry trener olsztynian musiał dokonać zmiany golkipera. Mimo tego, to Stomil wyszedł na prowadzenie. W 36. minucie stojącego w bramce przyjezdnych Antoniego Brzózkę pokonał Mateusz Powązka.

Po przerwie widzewiacy chcieli szybko odrobić straty, ale błyskawicznie zostali skarceni, w dodatku dwukrotnie. Najpierw do siatki trafił Aleksander Baniewski, a po chwili jego wyczyn skopiował Jakub Babalski. Te dwa gole całkowicie ustawiły mecz. Trener Jonczyk próbował dokonać jeszcze kilku zmian, jednak nie przyniosły one żadnego efektu. Wręcz przeciwnie, to zawodnicy z Warmii wyśrubowali rezultat. W 72. minucie na 4:0 strzelił Mateusz Pajdak, zaś w następnej akcji zwycięstwo przypieczętował Hubert Tomaszewski.

To pierwsza tak dotkliwa porażka Widzewa w Centralnej Lidze Juniorów U-17, która nieco skomplikowała jego sytuację w tabeli. Obecnie łodzianie plasują się na szóstym miejscu, ale ich przewaga nad strefą spadkową wynosi tylko dwa punkty. Już w sobotę czeka ich bardzo ważny mecz z piątym UKS SMS Łódź. Początek o godzinie 11:00 przy ul. Małachowskiego.

CLJ U-17: Stomil Olsztyn – Widzew Łódź 5:0 (1:0)
36′ Powązka, 47′ Baniewski, 52′ Babalski, 72′ Pajdak, 76′ Tomaszewski