Poznaliśmy nazwiska Piłkarzy Rundy Akademii Widzewa

12 października 2021, 08:30 | Autor:

Przed rozpoczęciem niedzielnego spotkania Widzewa Łódź z GKS Jastrzębie miało miejsce kilka uroczystości. Jedną z nich było nagrodzenie laureatów plebiscytu na Piłkarza Rundy Akademii Widzewa. Wyróżnienia za rundę wiosenną otrzymało łącznie aż siedmiu graczy zespołów młodzieżowych czterokrotnego mistrza Polski.

To już trzecia edycja konkursu współorganizowanego przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców „Tylko Widzew”, będącego trochę zmodyfikowaną kontynuacją wcześniejszych wyborów Piłkarzy Miesiąca Akademii Widzewa. Pierwsze nagrody przyznano za rundę jesienną 2019/2020, później miała jednak miejsce przymusowa przerwa w rozgrywkach, więc następnych triumfatorów – już za rundę jesienną 2020/2021 – poznaliśmy dopiero rok później.

Statuetki za wiosnę 2021 roku trafiły do siedmiu młodych piłkarzy Widzewa. Najstarszym wyróżnionym – w kategorii do lat 19 – został Damian Pokorski, który regularnie występuje w zespole rezerw. W niższym roczniku doceniono zaś trenującego od dłuższego czasu z pierwszą drużyną i mającego za sobą nawet debiut w I lidze Dawida Owczarka. Pozostałe trofea padły łupem Filipa Zająca, Jana Sianosa, Daniela Tutaja, Igora Czapli oraz Bartosza Gabary. Wszyscy zwycięzcy otrzymali także bony do oficjalnego sklepu klubowego.

W niedzielę byliśmy świadkami jeszcze dwóch uroczystości. Puchary Prezesa Łódzkiego Związku Piłki Nożnej odebrały widzewskie drużyny z roczników 2004 i 2005. Obie wiosną wygrały I ligę wojewódzką, a starsi zawodnicy dodatkowo wywalczyli awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17, w której obecnie rywalizują. Oprócz tego, poznaliśmy nazwy klubów współpracujących z Akademią Widzewa. Zostały nimi Jutrzenka Warta i LKS Gałkówek.

Piłkarze Rundy Akademii Widzewa – wiosna 2020/2021:

U-19: Damian Pokorski
U-17: Dawid Owczarek
U-16: Filip Zając
U-15: Jan Sianos
U-14: Daniel Tutaj
U-13: Igor Czapla
U-12: Bartosz Gabara

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x