Futsal: Dziewięć bramek widzewiaków!

11 października 2021, 15:18 | Autor:

W niedzielę futsaliści Widzewa Łódź rozegrali swój pierwszy wyjazdowy mecz w tym sezonie. Podopieczni Marcina Stanisławskiego nastawiali się na bardzo trudną potyczkę, ale jej losy potoczyły się zupełnie inaczej – goście rozbili ekipę TAF Toruń aż 9:2, strzelając przy okazji najwięcej goli w dość krótkiej historii sekcji!

Od samego początku tego spotkania widzewiacy zyskali sporą przewagę, zaś na premierową bramkę musieli czekać tylko niespełna trzy minuty, kiedy to toruńskiego golkipera pokonał Michał Bondarenko. Po kolejnych trzech minutach było już… 3:0! Najpierw do siatki trafił niezawodny Maksym Panasenko, gospodarze nie zdążyli się nawet otrząsnąć, a wynik podwyższył Daniel Krawczyk. Ekipa TAF co prawda odpowiedziała za sprawą Krystiana Kraśniewskiego, jednak po chwili dwa kolejne gole dorzucił Krawczyk, w zaledwie pięć minut kompletując hat-tricka! Tuż przed końcem pierwszej połowy Kraśniewski raz jeszcze okazał się lepszy od Dariusza Słowińskiego, lecz do przerwy to przyjezdni wygrywali aż 5:2!

W drugiej części tak wielu bramek już nie było. Drużyna z Torunia próbowała nawiązać walkę, ale czerwono-biało-czerwoni skutecznie jej to uniemożliwiali. Po pięciu minutach rezultat podwyższył za to Michał Marciniak! Później przez długi okres nikomu nie udało się wpisać na listę strzelców, a końcowe ciosy podopieczni trenera Stanisławskiego zadali w samej końcówce. Najpierw po raz czwarty tego dnia lepszy od bramkarza okazał się Krawczyk, po chwili w protokole meczowym zapisał się grający opiekun, zaś wynik na 9:2 ustalił Marciniak.

Futsaliści Widzewa po raz pierwszy w historii sekcji strzelili aż dziewięć goli, wyrównali też najwyższe do tej pory zwycięstwo – wcześniej udało im się ograć We-Met Futsal Club Kamienica Królewska 7:0. Co ciekawe, to właśnie ten klub plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli grupy północnej I ligi, ale łodzian wyprzedza tylko bilansem bramkowym. Już w najbliższą niedzielę zespół trenera Stanisławskiego czeka domowe starcie z FC10 Zgierz.

TAF Toruń – Widzew Łódź 2:9 (2:5)
9′, 20′ K. Kraśniewski – 3′ Bondarenko, 6′ Panasenko, 6′, 10′, 11′, 37′ Krawczyk, 25′, 39′ Marciniak, 38′ Stanisławski