Debiutanckie gole Osmanaja i Wrzesińskiego w meczu ze Stomilem

29 marca 2015, 16:09 | Autor:

osmanaj

W 23 kolejce I ligi zespół Widzewa niespodziewanie pokonał w Ostródzie faworyzowany Stomil Olszyn 3:1. Warto podkreślić, że była to dopiero druga wygrana łodzian w obecnym sezonie. Wcześniej czerwono-biało-czerwoni zwyciężyli jeszcze za wyjeździe Arkę Gdynia, jednak miało to miejsce w sierpniu zeszłego roku.

We wczorajszym spotkaniu swoje debiutanckie gole zdobyli pozyskany w zimowym okienku transferowym napastnik, Liridon Osmanaj oraz ustawiony tym razem na pozycji wahadłowego bocznego obrońcy, Konrad Wrzesiński. Co istotne ten drugi zawodnik został wybrany najlepszym graczem sobotniej potyczki. Przy pierwszej bramce dla łodzian autorstwa Słoweńca dobrą asystą popisał się Kosuke Kimura. Japończyk z prawej strony boiska zagrał idealną piłkę do Osmanaja, który z zimną krwią wpakował ją do bramki gospodarzy. Z kolei przy golu Wrzesińskiego ogromny udział miał Veljko Batrovic, który po świetnej indywidualnej akcji wyszedł sam na sam z bramkarzem i wystawił piłkę osamotnionemu obrońcy łodzian, który bez trudu pokonał golkipera Stomilu.

Przypomnijmy, że trzecią bramkę dla Widzewa zdobył po zamieszaniu w polu karnym Mariusz Rybicki a honorowe trafienie dla olszynian zaliczył w 91 minucie gry Łukasz Jamróz.