Remis TMRF w sobotnim sparingu

29 marca 2015, 16:19 | Autor:

Wczoraj na boisku Startu Łódź zmierzyła się drużyna gospodarzy oraz kibicowski TMRF Widzew. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Poniżej relacja z tego meczu.

Po dwóch tygodniach przerwy, dziś rozgrywamy kolejny sparing. Tym razem naszym przeciwnikiem był wicelider I grupy łódzkiej A-klasy – zespół łódzkiego Startu. Do meczu przystępujemy osłabieni brakiem kilku zawodników, którzy odczuwają jeszcze lekkie skutki urazów oraz nie są do końca zdrowi. Spotkanie to było już raczej ostatnim sprawdzianem przed czekającą nas 12 kwietnia inauguracją rundy wiosennej. Można się pokusić o stwierdzenie, iż mecz ten miał być weryfikacją formy oraz odpowiedzią na pytanie: czy okres przygotowawczy został dobrze przepracowany.

Podobnie jak w naszym ostatnim sparingu z KS Opatówek również i tym razem naprzeciw nas stanął zespół zbudowany z młodych zawodników, głównie wychowanków spółdzielczego klubu. Zapowiadał się ciekawy mecz, w którym nie powinno zabraknąć walki z obu stron. Należy jeszcze wspomnieć, że mecz ten rozgrywaliśmy na bocznym boisku Startu – popularnej „saharze”, która delikatnie mówiąc nie jest stołem i nie można jej w jakikolwiek sposób porównać ani z bocznym boiskiem Widzewa na którym dotychczas trenowaliśmy, ani sztucznymi murawami, na jakich trenujemy obecnie lub rozgrywaliśmy większość sparingów. Pod tym kątem to również niezwykle cenne doświadczenie, bo zapewne na takich boiskach przyjdzie nam rozegrać większość spotkań w tej rundzie.

Mecz obie drużyny rozpoczynają spokojnie, gra jest wyrównana. Obie drużyny stwarzają sobie sytuacje w polu karnym przeciwnika jednak piłka za każdym razem albo mija bramkę albo pada łupem bramkarza. W 12 minucie w wydawało się niegroźnej sytuacji jeden z naszych obrońców popełnia błąd, w czym na pewno pomogła murawa i w ten oto sposób tracimy pierwszą bramkę. To już chyba tradycja, a może i efekt klątwy „kapitana”. W tym miejscu spokojnie możemy wkleić dowolny opis z naszych poprzednich spotkań. Stwarzamy sobie kolejne sytuacje, trafiamy w słupek i dalej dążymy do zdobycia wyrównującej bramki. W zespole gospodarzy należy pochwalić bramkarza, który przynajmniej raz uchronił swój zespół przed utratą bramki i wyjmował naprawdę trudne piłki. Po przerwie wychodzimy na boisko z jedną zmianą i dalej atakujemy, nadziewając się czasem na kontry przeciwnika, którzy dysponują w przodzie zawodnikami po pierwsze szybszymi, a po drugie lepiej radzącymi sobie na takim rodzaju „murawy”. W pierwszej połowie odnotowaliśmy kilka niepotrzebnych strat w środku pola i w drugiej połowie staramy się szybciej operować piłką. To właśnie dzięki temu stwarzamy sobie kolejne sytuacje i w ten sposób zdobywamy wyrównującą bramkę. Do końca meczu wynik nie ulega już zmianie mimo 2 strzałów w poprzeczkę zawodników Startu. Trzeba jednak zauważyć, że w drugiej połowie generalnie osiągamy przewagę i do końca jesteśmy przeważającą stroną. Pomimo remisowego wyniku cieszy to, że w kolejnym meczu wyglądamy na dobrze przygotowanych pod względem kondycyjnym i pomimo braku kilku ważnych zawodników osiągamy korzystny rezultat z czołowym zespołem z wyższej ligi.

Na koniec raz jeszcze życzenia dla naszego nowego kapitana Wojtka, który obchodził dziś urodziny i życzymy, by w kolejnych meczach opaska przynosiła więcej szczęścia. Dziękujemy również kibolom z Bałut i Radogoszcza za wsparcie podczas dzisiejszego meczu!

Podsumowując Start Łódź – TMRF Widzew Łódź 1:1 (1:0)

Sam okres przygotowawczy możemy uznać za udany W sześciu spotkaniach odnotowujemy równo po dwa zwycięstwa, remisy oraz porażki. Te ostatnie odnotowujemy z zespołami grającymi dwie klasy wyżej, ale sama postawa drużyny wstydu nam w nich nie przynosi, zwłaszcza w meczu z Opatówkiem. Pozostaje nam już tylko oczekiwać do początku rundy wiosennej, w której stawiamy sobie ambitny cel jakim jest wygranie wszystkich 7 spotkań… w końcu od tej rundy naszym sponsorem jest marka „7 sadów”.

Jeśli ktoś jeszcze chciałby nas wspomóc to zapraszamy do współpracy i kontaktu albo poprzez nasz profil na FB lub adres mailowy: [email protected] . Zaś kibiców i naszych sympatyków zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy 1% ze swojego podatku, szczegóły poniżej:

Podczas wypełniania deklaracji PIT można przekazać 1% podatku na KRS :0000270261
z celem szczegółowym: TMRF Widzew Łódź 4916.
Rozliczyć PIT oraz przekazać 1% można również za pomocą darmowego programu do PIT na poniższej stronie: