Dlaczego Kerk nie wrócił po przerwie?

8 października 2023, 15:04 | Autor:

Pierwszy raz od pierwszej minuty wystąpił w barwach Widzewa Łódź Sebastian Kerk, jednak jego występ nie był tak długi, jak oczekiwaliby tego kibice. Niemiec musiał opuścić boisko w przerwie meczu, dlaczego?

Około trzydziestej minuty meczu Sebastian Kerk został dosyć ostro potraktowany przez Mateusza Stępnia. Sytuacja miała miejsce przy ławce rezerwowych łodzian. Na boisko wbiegli fizjoterapeuci, którzy potraktowali stopę 29-latka sprayem chłodzącym i wydawało się, że wszystko jest w porządku.

Pomocnik Widzewa jeszcze w szatni upewnił się, że może kontynuować grę i początkowo wybiegł na murawę. Sytuacja uległa zmianie, gdy przed linią boczną odbył się szybki, tradycyjny rozruch. Dopiero po nim Niemiec poinformował sztab, że odczuwa ból w stawie skokowym i nie chciał ryzykować swojego zdrowia. Doszło zatem do nieplanowanej zmiany i Sebastiana Kerka zastąpił Juljan Shehu. Całe szczęście uraz nie zapowiada się groźnie i możliwe, że dwutygodniowa przerwa reprezentacyjna wystarczy, żeby zawodnik wrócił do pełni sprawności.

W pierwszej połowie Sebastian Kerk został dosyć ostro potraktowany, ale w szatni wydawało mu się, że wszystko jest w porządku. Gdy wychodził na boisko jego stan się pogorszył, powiadomił nas i zdecydował, że nie będzie ryzykował i tutaj duży szacunek dla niego za tę samoświadomość” – powiedział po meczu trener Daniel Myśliwiec.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x