Jest pełne porozumienie z MAKiS!

3 marca 2017, 19:06 | Autor:

stadion

W piątek Widzew w końcu porozumiał się z Miejską Areną Kultury i Sportu w kwestii wynajmu powierzchni komercyjnych na nowym stadionie przy Piłsudskiego. To zamyka gorącą ostatnio sprawę.

Wydawało się, że klub już dawno miał ustalone warunki najmu, ale na finiszu negocjacji MAKiS nagle zmienił zdanie, chcąc samodzielnie sprzedawać m.in. sky boksy, czyli bardzo dochodowy element obiektu. Widzew miał na nie chętnych, a spółce chciał zapłacić rynkową cenę. Zysk pozwoliłby zasilić klubowy budżet i w przyszłości budować silniejszą drużynę.

W zeszłym tygodniu podpisano więc tylko częściową umowę, dotycząca jedynie dnia meczowego. Było to niezbędne, by łódzcy działacze mogli wystąpić z wnioskiem o dotację za wynajem stadionu. Drugą stronę porozumienia zostawiono sobie na później, ponieważ skomplikowane negocjacje cały czas trwały.

Ostatnie dni były pełne emocji, ale finalnie udało się osiągnąć konsensus na warunkach, jakie odpowiadają klubowi. Możemy więc odetchnąć z ulgą i wyczekiwać zgody na organizację przez Widzew imprez masowych i… szykować się do pierwszego meczu!