Dwie porażki koszykarek w nowym roku

17 stycznia 2017, 16:42 | Autor:

koszykarki

Nie najlepiej weszły w 2017 rok koszykarki Widzewa. Zawodniczki trenera Dariusza Raczyńskiego przegrały oba spotkania po świąteczno-noworocznej przerwie – bardzo wysoko z Energą Toruń oraz po ciężkiej walce z Zagłębiem Sosnowiec.

Przed meczem z toruniankami zdecydowanym faworytem były gospodynie, zajmujące czwarte miejsce w ligowej tabeli. Pierwsza kwarta nie wskazywała jednak, że widzewianki doznają aż tak wysokiej porażki. Energa wygrała 16:12, więc można było mieć nadzieję na dobry wynik. Niestety, kolejne odsłony rozwiały ją dokumentnie. Po pierwszej połowie rywalki prowadziły już 13 punktami, a w kolejnych dwóch kwartach tylko zwiększały dystans. Ostatnie Energa rzuciła 30 punktów więcej od łodzianek.

Energa Toruń – Widzew Łódź 89:59 (18:12, 28:19, 23:15, 20:13)
Najwięcej pkt dla Widzewa: Pawlak 17, Beadle 14, Drop 13

Sześć dni później ekipa Widzewa chciała poprawić sobie nastrój przed własną publicznością. Zaczęło się dobrze, bo miejscowe koszykarki wygrały pierwszą odsłonę 25:20. W drugiej Zagłębie weszło jednak na wyższe obroty i na przerwę zeszło z dziewięciopunktowym prowadzeniem. Trzecia i czwarta kwarta do wyrównana walka. Po końcowej syrenie wynik na tablicy wskazywał remis, dlatego potrzebna była dogrywka.

W dodatkowej części spotkania niestety lepsze okazały się zawodniczki z Sosnowca, które wygrały dogrywkę 13:10 i zapisały na swoim koncie szóste zwycięstwo. Widzew, z trzema wygranymi, zajmuje 10. miejsce. Łodzianki wyprzedzają tylko Ostrovię Ostrów Wielkopolski oraz MKK Siedlce.

Widzew Łódź – Zagłębie Sosnowiec 80:83 (25:20, 14:23, 15:10, 16:17) dgr. 10:13
Najwięcej pkt dla Widzewa: Pawlak 24, Beadle 21, Drop 14

Kolejne spotkanie zespół trenera Raczyńskiego rozegra już juro. O godzinie 18:00 widzewianki podejmą w Hali Parkowej trzecią drużynę ligi z Gorzowa Wielkopolskiego. Zapraszamy!