Dwudziestu siedmiu zawodników na wtorkowym treningu

3 stycznia 2023, 15:53 | Autor:

Piłkarze Widzewa Łódź powrócili dzisiaj do zajęć po przerwie świąteczno-noworocznej. W zajęciach na boisku w Wiśniowej Górze udział bierze dwudziestu siedmiu zawodników.

Przygotowania do rundy wiosennej mają nietypowy charakter. Ze względu na wczesne zakończenie piłkarskiej jesieni, drużyna zaliczyła aż dwa okresy urlopowe. Najpierw odpoczywała trzy tygodnie, by na dwa kolejne tygodnie wrócić do zajęć. Po nich znów czekała ich przerwa. Można wiec powiedzieć, że dziś zawodnicy Janusza Niedźwiedzia rozpoczęli docelowy okres przygotowawczy.

Na boisku w Wiśniowej Górze zjawiło się dwudziestu siedmiu graczy. Nie ma wśród nich Jana Krzywańskiego, który w grudniu był testowany przez łodzian. Na treningu nieobecny jest także Juljan Shehu, ale choć powodów absencji albańskiego pomocnika na razie nie znamy, nie zapowiada się nic groźnego. Jutro ma on dołączyć do drużyny. Z zespołem ćwiczy natomiast najnowszy nabytek, Andrejs Ciganiks, który wczoraj podpisał półtoraroczny kontrakt. Jest też Krystian Szymocha, przebywający na testach młody zawodnik ŁKS Łagów.

Wciąż z widzewiakami pracują także Wasyl Łytwynenko, Patryk Lipski oraz Kristoffer Normann Hansen. Cała trójka została wystawiona na listę transferową, ale póki co nie udało się z nimi rozstać, dlatego trenują pod okiem sztabu szkoleniowego.

W kolejnych dniach piłkarzy Niedźwiedzia czekają dalsze treningi w Wiśniowej Górze. W kilku przypadkach będą one łączone z zajęciami na siłowni. W następną środę, 11 stycznia, łodzianie wyjadą  na zgrupowanie w Turcji.

Kadra Widzewa na wtorkowym treningu:

Bramkarze
Wasyl Łytwynenko, Heinrich Ravas, Jakub Wrąbel

Obrońcy
Andrejs Ciganiks, Bożidar Czorbadżijski, Martin Kreuzriegler, Fabio Nunes, Hubert Lenart, Mato Milos, Patryk Stępiński, Serafin Szota, Krystian Szymocha*, Paweł Zieliński, Mateusz Żyro

Pomocnicy
Dominik Kun, Marek Hanousek, Juliusz Letniowski, Patryk Lipski, Kristoffer Normann Hansen, Bartłomiej Pawłowski, Łukasz Plichta, Jakub Sypek, Ernest Terpiłowski, Filip Zawadzki

Napastnicy
Mateusz Kempski, Jordi Sanchez, Łukasz Zjawiński

* zawodnik testowany

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wasiu
1 rok temu

Wszyscy w treningu od początku , ale będzie paka super

Zygmunt
1 rok temu

chyba 28 bo jeszcze Plichta

Drozd33
1 rok temu

Najbardziej chyba brakuje 2 młodzieżowca, przydałaby się jakaś alternatywa dla Jordiego. Jak odejdzie Lipski i Hansen to ostanie mało pomocników

Piotr Z.
Odpowiedź do  Drozd33
1 rok temu

Ciganiksa, Nunesa i Miloša można śmiało zaliczyć do pomocników.

Maradona
1 rok temu

Nie ma Dębińskiego?

5
0
Would love your thoughts, please comment.x