W grze był jeszcze Stryków. Dlaczego Widzew wybrał Bukowiec?

3 stycznia 2023, 13:34 | Autor:

W Widzewie w końcu podjęli decyzję o budowie ośrodka treningowego poza Łodzią, za czym od dawna optował zarząd. Postanowiono na Bukowiec, ale warto wiedzieć, że klub miał alternatywną lokalizację w postaci Strykowa.

O tym, jak ważną inwestycją będzie budowa własnego ośrodka, chyba nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać. Najlepszym przykładem jest sytuacja pierwszej drużyny, która aktualnie zajmuje trzecie miejsce w Ekstraklasie, a ma olbrzymie problemy z infrastrukturą treningową. W Łodzi obecnie nie ma ani jednego boiska tego typu, posiadającego instalację grzewczą, co bywa jedynym rozwiązaniem w trakcie intensywnych ataków zimy. Już dawno inwestycyjnym bublem określono boiska na Łodziance, powstałe dzięki wielkiemu zaangażowaniu widzewskiego środowiska. Posiadanie własnej infrastruktury jest kluczowe dla rozwoju klubu.

Jak wiemy, zamknięty został etap negocjacji i podpisano umowę z Gminą Brójce. Ośrodek ma powstać w miejscowości Bukowiec, oddalonej o około dwadzieścia minut drogi od stadionu przy Piłsudskiego. Wcześniej w kuluarach pojawiały się pogłoski, że włodarze klubu rozmawiają także z władzami Strykowa. W trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej przekazano, że nie była to jedyna lokalizacja, a tą drugą był rzeczywiście Stryków.

Co więc zadecydowało o tym, że Widzew postawił na Bukowiec? Wyjaśniono to prezentując specjalną plansze graficzną, na której naniesiono w krótkich podpunktach argumenty za tymi terenami. Jest ich siedem:
– bliska odległość od stadionu
– powstające boisko sztuczne
– nastawienie władz gminy
– przyłącza mediów
– istniejąca podstawowa infrastruktura socjalna
– długoterminowe umowy użytkowania nieruchomości
– ewentualne zaangażowanie ministerstwa w finansowanie

Oczywiście część z powyższych punktów można przypisać także Strykowowi. Na wspomnianej konferencji zarząd Widzewa dziękował przedstawicielom tej gminy za prowadzone rozmowy, życzliwość oraz chęć goszczenia łodzian. Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw, szefostwo klubu zdecydowało się jednak na Bukowiec. Zaprezentowana została także wizualizacja przestrzenna, uwzględniająca tereny, na których powstanie centrum treningowe.

Przypomnijmy, że w Bukowcu powstać ma pięć boisk, w tym trzy z naturalną i dwa ze sztuczną nawierzchnią. Co najmniej jedna z płyt ma posiadać system podgrzewania murawy, co będzie zbawienne w okresie zimowym. Przewidziano także budowę niewielkich trybun dla widzów, a także powstanie specjalistycznych boisk, np. do szlifowania techniki czy piaszczyste do rehabilitacji. Cała inwestycja ma zostać ukończona w 2027 roku.

Subskrybuj
Powiadom o
36 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
36
0
Would love your thoughts, please comment.x