Piąty Łotysz w widzewskich barwach (quiz)

3 stycznia 2023, 20:16 | Autor:

Pierwszy zimowy transfer Widzewa stał się faktem w poniedziałek. Łodzianie sięgnęli po Andrejs Ciganiksa, który ma zwiększyć rywalizację na lewym wahadle. To 120 obcokrajowiec z szansą na debiut w RTS, a przy okazji piąty Łotysz.

Z dostępnych statystyk i kronik wynika, że do tej pory w barwach Widzewa zagrało 119 piłkarzy, posiadających paszport innego kraju. Obcokrajowców było przy Piłsudskiego więcej, jednak nie każdemu dane było pojawić się na murawie. Przykładu nie trzeba szukać daleko, wszak wystawiony na listę transferową Wasyl Łytwynenko z Ukrainy, odkąd jest w zespole, w każdym spotkaniu siedział na ławce rezerwowych. Taką samą historię przeżył kilka lat temu chorwacki golkiper Matko Perdijić.

Rekordzistą pod względem liczby gier w czerwono-biało-czerwonych jest Andrzej Michalczuk. Dwukrotny mistrz Polski wykręcił aż 259 występów, co sprawia, że prześcignąć będzie go niezwykle trudno. Z aktualnych stranieri Widzewa, najwięcej meczów zaliczył Marek Hanousek, drugi jest Fabio Nunes, a trzeci Martin Krezuriegler.

Wracając do Ciganiksa, warto wspomnieć o jego rodakach, którzy przecierali łódzkie ślady. Pierwszym Łotyszem w klubie był pomocnik Jurijs Żigajevs. Trafił on do RTS w przerwie sezonu 2010/2011 i spędził w zespole dwa lata, nie odgrywając w nim jednak znaczącej roli. Później przy Piłsudskiego zjawili się bracia Eduards i Aleksejs Visnakovs. Chwilę wcześniej do drużyny trafił ten pierwszy. Napastnik szybko zdobył uznanie trybun skuteczną grą – już w debiucie dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w spotkaniu z Zawiszą Bydgoszcz. Starszy brat, występujący na boku pomocy, dołączył do niego kilka tygodni później, w sierpniu 2013 roku. Czwartym Łotyszem był Vjaceslavs Kudrajvecv, wypożyczony ze Stomilu Olsztyn. Bramkarz wystąpił w pięciu I-ligowych starciach.

Andrejs Ciganiks będzie jedenastym obcokrajowcem w zespole. Co ciekawe, każdy z zagranicznych zawodników pochodzi z innego kraju! W kadrze znajdziemy też: Albańczyka, Austriaka, Bułgara, Chorwata, Czecha, Hiszpana, Norwega, Portugalczyka, Słowaka oraz wystawionego na listę transferową Ukraińca.

Jeśli chcecie sprawdzić swoją pamięć, możecie wziąć udział w naszym quizie, poświęconym obcokrajowcom w Widzewie Łódź. Komplet prawidłowych nazwisk podadzą tylko najwięksi kozacy! Quiz dostępny jest TUTAJ

Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Mar
1 rok temu

Heniu nie wchodzi, co on Polak?

Lukasz
1 rok temu

Ravasa brakuje !

Waldi
Odpowiedź do  Lukasz
1 rok temu

Ja prdl, Ravas jest Słowakiem!!!

Co ty kuźwa miałeś z geografii???

chess
1 rok temu

akurat miałem możliwość widzieć wszystkich w akcjach moja „11” obcokrajowców Ravas-Ukah-Phibel-Dudu-Zvirgaudas-Batrovic-Napoleoni-Michalczuk-Batata-Poskus-Sernas. Druga „11” Peskovic-Lefrance-Gavric-Abbes-Darci-Pineiro-Dzalamidze-Panka-Hanousek-E.Visnikovs-Sanchez

chess
Odpowiedź do  chess
1 rok temu

Jeszcze na zmiany Okachi, Oshadogan i Alex Bruno :)

adam
Odpowiedź do  chess
1 rok temu

Jeszcze były dawne czasy Demianienko,Borowka

Last edited 1 rok temu by adam
defensywny napastnik
Odpowiedź do  chess
1 rok temu

Curtianu ????

OdZawszeWidzewiak
Odpowiedź do  defensywny napastnik
1 rok temu

Curtian?

Mar
Odpowiedź do  defensywny napastnik
1 rok temu

Nie ogarniasz, nie? W pysku siłacz, w głowie pustki

Waldi
Odpowiedź do  chess
1 rok temu

Zapomniałeś o fantastycznym Dudu.

Chess
Odpowiedź do  Waldi
1 rok temu

No jak zapomniałem :)

kosa76
1 rok temu

Denis Kramar – słoweński piłkarz występujący na pozycji obrońcy. Jest wychowankiem Rudaru Velenje, skąd był wypożyczony do NK Šmartno. W 2013 roku został zawodnikiem Widzewa Łódź, dla którego rozegrał trzy spotkania w Ekstraklasie.
Coś chyba za dużo tych pomyłek w quizie ? Słowacja jest 2 razy , Portugalia też …. :D

Michał
1 rok temu

Ja się pytam, Gdzie jest Straton?

kibic
Odpowiedź do  Michał
1 rok temu

A ostatnie ” orly ” Teteh , Montini czy Czorbadziński ?

Mar
Odpowiedź do  kibic
1 rok temu

Quiz bangla jak zarząd w temacie transferów. Moze ich nie ma bo wg FIFY nigdy nie grali w Widzewie…

pzdr
1 rok temu

gdzie jest Wasyl, gdzie jest Ravas w tym quizie?

16
0
Would love your thoughts, please comment.x