Klub rozpoczął remont drogi dojazdowej na Łodziankę

3 stycznia 2023, 17:49 | Autor:

Nazwanie boisk powstałych na Łodziance „ośrodkiem na miarę XXI” wieku przez łódzkich urzędników okazało się prawdziwym „pocałunkiem śmierci”. Na każdym kroku widać niedoskonałość inwestycji, jedną z nich za własne pieniądze naprawia obecnie klub.

Chodzi o drogę dojazdową do ośrodka, która od dłuższego czasu była w fatalnym stanie. Prezes Mateusz Dróżdż wprost przyznał w jednej z wypowiedzi, że wstyd mu przed innymi drużynami, przyjeżdżającymi do Parku 3 Maja rozegrać z widzewiakami mecz. Od wielu miesięcy zabiegano o możliwość wykonania remontu, ale temat drogi wciąż pozostawał nierozwiązany. Aż do dziś. Okazuje się bowiem, że Widzew w końcu otrzymał zielone światło dla naprawy… dziur w jezdni.

Inwestycja, choć zapewne będzie niezbyt droga, zostanie w całości pokryta z klubowych środków. Jak informuje oficjalna witryna, pieniądze będą pochodzić z funduszu „Widzew Plus„, który zasilają dobrowolnymi wpłatami kibice. Można więc powiedzieć, że nową drogę na zarządzanym przez Miasto Łódź terenie sfinansują fani. Urzędnicy, jak widać, nie byli tym zainteresowani.

Przy okazji strona internetowa klubu zaanonsowała zmiany, jakie mają zajść wkrótce w programie „Widzew Plus„. Jest pomysł, by pozyskane środki były przeznaczane na powstawanie własnego ośrodka treningowego w Bukowcu. Wcześniej, dzięki wsparciu kibiców, powstał branding stadionu czy autokaru.

Subskrybuj
Powiadom o
42 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bula
1 rok temu

Winkler kiedyś robił pospolite ruszenie na zbieranie środków na ośrodek i z deklaracji wpłat nieźle mu szło… Wtedy skończyło się na deklaracjach, a może warto wrócić do tematu? Inną opcją mogłyby być obligacje nieoprocentowane (lub indeksowane inflacja, wtedy byłby to produkt lepszy niż lokaty bankowe…) wypuszczone przez klub z możliwością późniejszego ich wykupienia przez klub

Last edited 1 rok temu by Bula
Stefański
Odpowiedź do  Bula
1 rok temu

Ośrodek w sensie treningowy taki, wybudowany i prawdziwy, normalny duży do trenowania? Sfinansowany ze zrzuty kibicowskiej? xD
Nie wiem kto jest większym naiwniakiem, wspomniany Winkler organizujący tak nierealny pomysł czy ty wierzący, że to ma jakiekolwiek szanse powodzenia.

Buła
Odpowiedź do  Stefański
1 rok temu

Przecież nikt nie mówi o pokryciu w całości. Tylko biorąc pożyczkę pod taki cel musisz mieć wkład własny – im większy tym lepsze warunki dostaniesz. Uważałem to za tak oczywiste, że nie pisałem nawet o tym w pierwszym poście. Poza tym środki od ministerstwa z tego co wiem tez możesz dostać do wysokości swojego wkładu (wkład+kredyt, który będzie spłacany). Zatem im wyższy masz wkład własny tym lepsze warunki kredytowe dostaniesz, ale i dostaniesz większą kasę z ministerstwa

R2r
1 rok temu

urzędnicy miejscy :) odpocznijcie po ciężkim dniu pracy, na pewno mieliście zapierdol, kilkoma dziurkami w drodze się nie przejmujcie, najważniejsze, że w kałesie dziurek nie ma, a zaraz klan w telewizji…

Last edited 1 rok temu by R2r
JANEK
Odpowiedź do  R2r
1 rok temu

Jak był grzyb na al.Unii i trybuna przeciekała to było wesoło i fajnie co nie ????

R2r
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

był grzyb w przejściu z kaliskiego na stadion, bo miejscowi sikali

Zgredzik
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

Człowieku po co się tu produkujesz ze swoim żałosnym skomleniem. Jak dla mnie to was mogą zaorać. Nic mnie to nie obchodzi jakie grzybki macie na estadio da gruz. Bierz ze sobą mara , siadam kucam czy co tam robię i wylewacie swoje gorzkie żale na swoich forach. Jeśli takowe macie. Jesteście tak marudni, że rzygać się chce czytając po raz enty wasze wypociny.

Jarosław
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

Ja tam nie chodzę i mnie to nie interesuje.

Parsifal
Odpowiedź do  JANEK
1 rok temu

Byście się myli to by problemu nie było…

Alan
Odpowiedź do  R2r
1 rok temu

Mało wiesz aby załatać takie kilka dziurek czy kawałek drogi to jest sporo formalności do załatwienia o przetargu na wykonawce nie wspomnę i oczywiście o kasie która nie jest mała i byś sie zdziwił ile może kosztować nawet niewielki kawałek drogi .

reo
Odpowiedź do  Alan
1 rok temu

Jeszcze głosowanie na sesji rady miasta .

Bartek
Odpowiedź do  Alan
1 rok temu

Ostatnio znajomy robił pod firmę dosłownie 8 metrowy kawałek i zapłacił bo bardzo dużych rabatach około 10 tysięcy

SarevokAnchev
Odpowiedź do  R2r
1 rok temu

Przy takim mieście jedyne co można zrobić to zbierać kasę i odkupowywac powoli od miasta Stadion czy Łodziankę. Może prywatna firma gdyby dostała za zadanie się zatroszczyć o wszystko, byłoby normalnie. Nawet jak miałbym czekać 10-20 lat, wolę stopniowo się uniezależniać od nich. Mentalność „klękajcie do miecza.”

bart
1 rok temu

a czy w Łodzi jakakolwiek droga jest dobra?

Waldi
Odpowiedź do  bart
1 rok temu

Tak

Mar
1 rok temu

Sztos. Droga oczywiście z kasy Kibiców. Zmiany w Widzew Plus…wiadomo na ośrodek. Stamirowski to jest gość!!! Jest lepszy niż ksiądz dyrektor

Wasiu
Odpowiedź do  Mar
1 rok temu

Wzywam Klub do usunięcia tego kogoś z tego forum i z internetu kim Ty jesteś idź do swojej meliny i się ucisz

Mar
Odpowiedź do  Wasiu
1 rok temu

Wzywam cię do zakupu słownika poprawnej polszczyzny.

Łukasz
Odpowiedź do  Mar
1 rok temu

Ty Miodek idź edukować swoich analfabetów za tory. Wara ci do tego forum

Yogi
Odpowiedź do  Wasiu
1 rok temu

Ja już nie jeden raz pisałem do administratora tego forum aby kontrolować treści przesyłane przez osoby, które nie interesują się swoim klubikiem a z wieloletniej zawiści do RTS, piszą nie o swojej miernocie zlokalizowanej na al.unii a o WIdzewie. W sumie się im nie dziwię. Tylko, że w imię czego my mamy wciąż czytać na naszym forum te złośliwe teksty. NIestety ale wg mnie jest to wina redaktorów WTM.Oczywiście nie chodzi mi o niedopuszczanie do slusznej merytorycznej krytyki do której każdy ma prawo ale o zredukowanie zwykłego systemowego chamstwa płynącego z zachodniej części Łodzi. PYTAM SIĘ RAZ JESZCZE CZY TO… Czytaj więcej »

reo
Odpowiedź do  Yogi
1 rok temu

A do dzielnicowego też pisiales ? Każdy ma prawo do wypowiedzi nawet oni ,jeżeli nikogo nie obrażają to nie widzę przeszkód .

Buła
Odpowiedź do  reo
1 rok temu

Akurat on nie dość, że często obraża sam klub i właściciela to równie często obraża adwersarzy ad personam, dawno już powinien był zniknąć. Nie rozumiem dlaczego admin przepuszcza takie posty, które z resztą nic nie wnoszą.

Mar
Odpowiedź do  Buła
1 rok temu

A ty herbatniku pokaż mi 1 post gdzie obrażam SAM KLUB. Jeśli Ci się nie uda to weź rozbieg i… zrób to co powinien zrobić niejaki Marcin Najman

TolekBanan
Odpowiedź do  Yogi
1 rok temu

Przydałaby się opcja, że po iluś minusach komentarza byłby on po prostu zwijany i tylko chętni mogliby wejść w ten „komentarz poniżej poziomu”, a pozostali nie musieliby tego czytać. Coś wzorem joemonstera

Alan
Odpowiedź do  TolekBanan
1 rok temu

Weź ty sie lepiej ogarnij .Co ty cenzurę chcesz to wprowadzać i nikt nie może mieć własnego innego zdania ???? Dam ci przykład jedna dziewczyna napisał że to jest nie prawda że w 20 min sie dojedzie do tej nowej bazy jak twierdzi prezes i zaraz została zminusowana ,a to akurat jest prawda bo w godzinach szczytu nie ma na to szans, chyba ze w nocy :)

TolekBanan
Odpowiedź do  Alan
1 rok temu

Dlatego mi nie chodzi, żeby usuwać komentarze. tylko żeby one były zwinięte… Wiem właśnie, że często merytoryczna krytyka też jest bardzo minusowana… Ale są tu osoby, które zawsze są wszystko na anty lub z drugiej strony miasta. Więcej z nich szkody niż pożytku

Mariusz
Odpowiedź do  Wasiu
1 rok temu

Celnie ujęte.

KAL
Odpowiedź do  Mar
1 rok temu

Ale parchy mają ból. Na zawał nie pozchodźcie bo skurczy sie do reszty ta garstka kiełbasiarzy.

SarevokAnchev
Odpowiedź do  Mar
1 rok temu

Dzięki Stamirowskiemu mamy profesjonalny klub. A niech nawet setki milionów uzbiera Widzew Plus i cześć sobie z tego weźmie do kieszeni. Skoro klub w końcu się rozwija, buduje ośrodki, ma jakieś perspektywy oraz kompetentnych ludzi w biurach to niech nawet sobie coś tam zarobi. Więcej zrobił niż Stowarzyszenie od jakiegoś czasu robiło, gdzie była zwykła wojna frakcji i rzucanie klubu między tysiącami koncepcji.

Kixon
1 rok temu

co za skandal

Łukasz
1 rok temu

Mar a wy co remontujecie za torami ?
Sklepik klubowy macie sztos.
Cały czas czekacie na pierwszego najemcę tych budek dumnie zwanych galerią ?
A jak sprzedaż karnetów ? Przekroczyliście magiczne cztery koła ?
Czy autobus wzmocnień już dojechał ?
Jak już musisz się tu udzielać to podziel się z nami tą wiedzą, bo twój płacz i narzekania na nasz klub są już nudne

Mar
Odpowiedź do  Łukasz
1 rok temu

UJ mnie obchodzi sklepik, karnety i inne uje muje leszczu. Bardziej mnie interesuje kreatywność prezesa w poszukiwaniu poważnego sponsora, a ostatnio to już chyba że 3x bankrutowali…U nas kreatywność kończy się na zbieraniu cegiełek.

Buła
Odpowiedź do  Mar
1 rok temu

U was żadnych cegiełek nie ma bo nikt by ich nie kupił :) Takie macie przywiązanie do klubu.

Mar
1 rok temu

Myślę,ze to będzie lepszy remont niż za pieniądze tzw.”miasta”.RTS przynajmniej wyremontuje tę drogę porządnie.

MIŁOSZ22
Odpowiedź do  Mar
1 rok temu

droga jest do zrobienia dla własciciela ! my wynajmujemy łodzianke za ktora placimy i to Miasto powinno to droge zrobic od poczatku budowy łodzianki!

SarevokAnchev
Odpowiedź do  MIŁOSZ22
1 rok temu

Dokładnie. Skoro miasto nie obchodzi Łodzianka i w ogóle dla nich to taki wrzód, niech przekażą na własność komuś innemu.

Mar
Odpowiedź do  Mar
1 rok temu

Nie podszywaj się gamoniu. Spojrzeć na styl twojego pisania i odrazu prostotę widać, tak jak brak twojej tożsamości.

MIŁOSZ22
Odpowiedź do  Mar
1 rok temu

idz juz za tory na swoje forum i spytaj sie czy cie tam nie ma!!!

Prosty Jan
1 rok temu

Poważnie…trochę to dziwne

SarevokAnchev
1 rok temu

Widzew Plus to fajny ruch. Łącząc z innymi źródłami wpływów pewnie byłby potencjał do inwestowania w rozwój. Szkoda tylko że cześć środków idzie na wyręczanie miasta które na nas pluje.

Prosty Jan
Odpowiedź do  SarevokAnchev
1 rok temu

W punkt

Waldi
1 rok temu

Czy admin na pewno wie, co to znaczy „pocałunek śmierci”?

42
0
Would love your thoughts, please comment.x