Dziewiętnasta edycja „Gwiazd na Gwiazdkę” za nami!

6 stycznia 2023, 20:07 | Autor:

Ogromnym sukcesem zakończyła się kolejna – już dziewiętnasta edycja corocznego turnieju „Gwiazdy na Gwiazdkę”. Na parkiecie łowickiej hali zmierzyły się cztery drużyny, zaś w końcowej klasyfikacji najlepsi okazali się Youtuberzy. Nie mogło oczywiście zabraknąć sporej liczby widzewskich akcentów, ale najważniejsza była zbiórka środków dla Olusia Olaczka – łącznie udało się zgromadzić aż 167 792 złote!

Zmagania zaczęły się od meczu gospodarzy, GnG Team z ekipą Dziennikarzy. Faworytami byli ci pierwsi, barwy których reprezentowało trzech byłych widzewiaków: przede wszystkim Marcin Robak, a poza nim – Piotr Grzelczak i Marcin Krzywicki. Do przerwy było 1:0 – po bramce Robaka. Po przerwie ekipa GnG Team szybko podwyższyła wynik na 2:0, a dwie minuty przed końcem strzeliła kolejną bramkę. Wynik nie uległ już zmianie.

W drugim starciu doszło do widzewskiego pojedynku – w zespole Youtuberów oglądaliśmy Damiana Radowicza, z kolei z Artystami wystąpił Daniel Mąka. Do przerwy mieliśmy wynik bezbramkowy. Tuż po przerwie, po ładnym dograniu Radosława Majewskiego, do bramki Artystów trafił Błażej Telichowski. Worek z bramkami się w tym momencie rozwiązał. Po upływie trzech minut było już 5:0, a jedną z bramek zdobył Radowicz. Honorową bramkę dla Artystów zdobył Mąka i mecz zakończył się wynikiem 5:1.

Trzecia potyczka to rywalizacja Dziennikarzy oraz Youtuberów, z którego górą 4:1 wyszli ci drudzy. Emocjonująco zrobiło się w meczu numer cztery, bo GnG Team z Robakiem spotkał się na parkiecie z Artystami z Mąką. Do przerwy nie padła żadna bramka, lecz tuż po niej były kapitan Widzewa zaliczył asystę! Bramkę zdobył Robert Chwastek. Na 30 sekund przed końcem do remisu doprowadził Krzywicki! Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Piąty pojedynek rozgrywek był meczem o honor dla Artystów i Dziennikarzy. Do przerwy było 0:0, mecz miał bardzo spokojny przebieg. Po zmianie stron nic się nie zmieniło i ostatecznie padł wynik bezbramkowy. Ostatni mecz był finałem, w którym zwycięzca zgarniał pełną pulę. Do przerwy Youtuberzy kontrolowali grę i prowadzili 3:0. Ostatecznie ograli GnG Team 6:0, dzięki czemu to mogli się cieszyć z końcowego sukcesu. Warto przy tym nadmienić, że indywidualną nagrodę MVP całego dzisiejszego turnieju otrzymał Radosław Majewski.

Wszystkie spotkania były oczywiście jedynie dodatkiem do charytatywnego celu imprezy. Zarówno w przerwach, jak i pomiędzy potyczkami, przeprowadzane były licytacje, podczas których zdobyć można było unikatowe koszulki i gadżety najlepszych zawodników z Polski i świata. Były również widzewskie akcenty, jak koszulka piłkarzy RTS z obecnego sezonu. Ostatecznie udało się zgromadzić 167 792 złote! Teraz całość tych środków pieniężnych trafi do Olusia, który zmaga się z padaczką lekooporną, obniżonym napięciem mięśniowym i opóźnieniem psychoruchowym.