Dziś mecz, a w Łodzi pada. Czy jest się czego bać?

18 listopada 2023, 12:33 | Autor:

Niemal miesiąc temu doszło do wstydliwego wydarzenia. Zamiast ekscytować się „Meczem przyjaźni” kibice Widzewa i Ruchu musieli obejść się smakiem przez zalane boisko. W Łodzi chcą zrobić wszystko, by nie dopuścić do powtórki.

Nieudane pierwsze podejście do spotkania 12. kolejki Ekstraklasy sprawiło, że urzędnicy w końcu postanowili działać. Powołano specjalny zespół, złożony z przedstawicieli różnych miejskich komórek, którego zadaniem było zdiagnozować problem z zalegającą na murawie wodą i go naprawić. Dopiero odwołanie meczu sprawiło, że zaczęto działać w tym temacie na poważnie, ale w myśl przysłowia – lepiej późno niż wcale. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, od tamtego feralnego dnia dokonano szeregu działań: przeczyszczenia kanałów, opróżnienia zbiorników na tzw. wodę szarą, które były zapewnione, a także analizy stanu drenażu. Wychwycono też błędy i awarie oraz ustalono, co należy zrobić w pierwszej kolejności. Jak słyszymy, z uwagi na poczynione prace nie ma obecnie żadnego zagrożenia dla rozgrywania spotkań w „Sercu Łodzi”, nawet przy długotrwałych i intensywnych opadach.

Przy Piłsudskiego dmuchają jednak na zimne i zabezpieczyli się również na inny sposób. Wszak od kilku dni znów mamy do czynienia z deszczem, a dziś także drobnym śniegiem, na szczęście nie tak intensywnym, jak w październiku. Aby stadionowa murawa odczuła opad w jak najmniejszej skali,  operator obiektu, Miejska Arena Kultury i Sportu, postanowił przykryć ją specjalnymi płachtami. Dopiero przed południem rozpoczęło się ich usuwanie, więc jeśli boisko będzie podmokłe, to tylko w minimalnym stopniu.

Jeśli nie wydarzy się żaden nieprzewidziany kataklizm, o 17:30 drużyny Daniela Myśliwca i Jana Wosia bez problemu zagrają o ligowe punkty, a o tym, kto po nie sięgnie, zadecyduje tylko piłkarska dyspozycja. Sędziujący zawody (dzisiejsze i te odwołane przed miesiącem) Tomasz Kwiatkowski oraz zgromadzeni na trybunach kibice nie powinni przeżyć deja vu!

Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
14
0
Would love your thoughts, please comment.x