Widzew – Ruch (składy)

18 listopada 2023, 16:31 | Autor:

Znamy już wyjściową jedenastkę drużyn Widzewa i Ruchu na dzisiejsze zaległe spotkanie 12. kolejki Ekstraklasy. Kibiców bardzo ciekawiło, jak trener Daniel Myśliwiec zestawi swój zespół w obliczu dużych osłabień kadrowych.

Ostatecznie szkoleniowiec zdecydował się umieścić w bramce młodzieżowca Jana Krzywańskiego, a nie będącego w dobrej formie Jakuba Szymańskiego. Po raz pierwszy za kadencji trenera w meczu ligowym zobaczymy też Pawła Zielińskiego i Patryka Stępińskiego, którzy zajmą miejsca na bokach obrony. Do jedenastki wraca także Fran Alvarez, ostatnio wchodzący na boisko z ławki rezerwowych.

Niezbyt imponująco prezentuje się ławka rezerwowych, ale tego należało się spodziewać. Z obecnych na niej tylko zawodników jedynymi ogranymi na tym poziomie są Ernest Terpiłowski i Imad Rondić. Miejsce znalazło się nawet dla 16-letniego Pawła Kwiatkowskiego. Wiadomością dnia jest jednak nieoczekiwany, bo szybki powrót Bartłomieja Pawłowskiego!

Przypomnijmy, że Myśliwiec nie może dziś skorzystać z usług aż dziewięciu piłkarzy: Henricha Ravasa i Andrejsa Ciganiksa (powołania do reprezentacji), Serafina Szoty, Juana Ibizy, Kamila Cybulskiego, Juljana Shehu i Sebastiana Kerka (kontuzje) oraz Mato Milosa (pauza za kartki).

Jeśli chodzi o „Niebieskich”, to poza kadrą na dzisiejsze starcie znalazł się Juliusz Letniowski, wypożyczony z Widzewa. Jego występ wiązałby się z dodatkową opłatą, której gości postanowili uniknąć. Nie ma też kontuzjowanego Tomasza Wójtowicza.

Składy na mecz:

Widzew:
Krzywański – Stępiński, Żyro, Silva, Zieliński – Kun, Hanousek, Alvarez – Nunes, Klimek – Sanchez

Rezerwowi: Szymański – Kwiatkowski, Dawid, Tkacz, Przybułek, Terpiłowski, Pawłowski, Rondić

Ruch:
Kamiński – Kasolik, Szymański, Sadlok, Bartolewski – Podstawski, Swędrowski – Steczyk, Kozak, Skwierczyński – Szczepan

Rezerwowi: Buchalik – Szur, Michalski, Długosz, Sedlak, Starzyński, Foszmańczyk, Moneta, Feliks

Subskrybuj
Powiadom o
27 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
27
0
Would love your thoughts, please comment.x