E. Dobi: „Widziałem dwie dobre połowy w naszym wykonaniu”

5 września 2020, 13:58 | Autor:

Piłkarze łódzkiego Widzewa nieźle zaprezentowali się w starciu z występującym w Ekstraklasie Rakowem Częstochowa. Podopieczni Enkeleida Dobiego zremisowali 2:2, a w drugiej połowie przez większość czasu kontrolowali wydarzenia na boisku. Jak zawody podsumował sam trener?

Dobi przyznał, że w jego oczach sparing wypadł naprawdę pozytywnie. „Pozytywnie oceniam spotkanie z Rakowem. Daliśmy zagrać dwóm składom i zrealizowaliśmy cele przedmeczowe, które mają procentować w przyszłości i wskazać nam mankamenty w naszej grze. Szkoda straconych dwóch bramek, dlatego musimy pracować nad konsekwencją w defensywie. To jest taki poziom, że każdy zawodnik musi wyciągać wnioski i dostosowywać się do wysokiego poziomu” – powiedział tuż po końcowym gwizdku.

W pierwszej połowie widzewiacy grali niemal zupełnie innym zestawieniem niż w drugiej części spotkania. Zdaniem szkoleniowca Widzewa, obie jedenastki spisały się dobrze, a każdy z piłkarzy wykonał postawione przed nim zadania. „Dziś widziałem w naszym wykonaniu dwie dobre połowy i jestem zadowolony z naszej postawy na tle rywala z ekstraklasy. Mamy drużynę, która cały czas się rozwija, a dziś każdy z piłkarzy wykonał postawione mu zamierzenia” – stwierdził opiekun łodzian, cytowany przez widzew.com.

Już w początkowych fragmentach meczu groźnie wyglądającej kontuzji doznał Peter Mikulić, który nie był w stanie opuścić boiska o własnych siłach. Na razie nie wiadomo, jak poważny to uraz. „Nie jesteśmy jeszcze w stanie określić, ile potrwa przerwa Mikulicia. Jest nam ogromnie przykro, bo to chłopak, który posiada ogromny potencjał i rozkręcałby się z każdym spotkaniem. Wierzę, że kontuzja nie będzie poważna” – dodał na zakończenie Dobi.

15 komentarzy
Noname
3 lat temu

Pawłowskiemu trzeba wyrobić nawyk rzucania się nawet to piłek nie do obrony, bo zbyt często odprowadza strzały wzrokiem.

Emigracja Widzew
3 lat temu

Trener Dobi ma u mnie ogromny kredyt zaufania. Wierze w niego choc niewiele o nim wiedzialem gdy do nas przychodzil. Poszukalem poczytalem tu i tam i mysle ze mamy odpowiedniego czlowieka na odpowiednim miejscu. To nie jest minimalista. Chce grac futbol i zwyciezac i tego bedzie uczyc pilkarzy. Inna kultura inna mentalnosc i jestem pewny ze to w koncu zaprocentuje a nasz ukochany klub bedzie sie pial w gore. Dajmy mu spokojnie pracowac. Nie zapominajcie ze jeszcze kilka lat temu nie bylo kompletnie nic. Ani pilek ani koszulek ani boiska i trzeba bylo urzadzac lapanke zeby skompletowac druzyne. Wiem ze… Czytaj więcej »

Wojtek
Odpowiedź do  Emigracja Widzew
3 lat temu

Święte słowa. Niektórzy bardzo szybko przyzwyczaili się do drugiej a teraz pierwszej ligi, a ja pamiętam jak bardzo cieszyłem się z pierwszego ligowego zwycięstwa Widzewa w czwartej lidze (0:1) pod wodzą ŚP. Trenera Obarka. Ja żyję najbliższym meczem z Chrobrym, a nie rywalizacjami z Rapidem, City, LFC czy Juve. Trener Dobi, dobrą robotę robi.

Endriu
Odpowiedź do  Wojtek
3 lat temu

Chłopie nie wiem ile masz lat ale widzę, że jesteś prawdziwym fanem Widzewa to pisze stary fan z lat 70 – 80 Wielkiego Widzewa

Pawel
3 lat temu

ja też trenerowi daję czas ,ale niech gra młodymi zawodnikami,bo podobno nie ma nacisku na wynik w tym sezonie .Pamiętaj że to klub Widzew i nie pisz już że było kiedyś żle ,bo ja pamiętam że bylo pięknie.Tylko Widzew..

Majki
3 lat temu

Pełna zgoda. Dobry wpis, też o Trenerze Dobim nie wiedziałem nic ale jak zobaczyłem że gość ma taką charyzmę, że 90minut energicznie ciągle krzyczy, daje super wskazówki i żyje meczem to moje serce uroslo. Do tego styl wysokiego pressingu, ciekania za piłka i ciąglego parcia do przodu to coś pięknego. Wiem że z Radomiakiem nie wyszło, ale 1 połowa była świetna. Takiej woli walki,zaangazowania oraz brutalności dawno nie widziałem. Radomiak w pewnym momencie bal się wchodzić w jakiekolwiek interakcje z Widzewem. Mimo srogiej przegranej dla mnie mecz na plus.

Piotr
Odpowiedź do  Majki
3 lat temu

Gdyby nie Pawłowski i Kosakiewicz, to byłby co najwyżej remis ale ci dwaj szczególnie współpracowali z Radomiakiem

Rafi
3 lat temu

Bez Kosakiewicza, Mikulića w obronie bez Pawłowskiego w bramce jest lepiej.

Dario1910
3 lat temu

Nie było możliwości, by obejrzeć ten mecz, ale Trenerze połowy nam wychodzą, gorzej jest jak jednym składem (nie licząc dozwolonych zmian) mamy zagrać całe spotkanie. Brakuje nam kondycji jak i techniki, dzięki której można łatwiej rozgrywać piłkę, mniej się męcząc – patrz wczorajszy mecz reprezentacji Niderlandów.

Tomasz
Odpowiedź do  Dario1910
3 lat temu

brak kondycji u zawodników to nie wina Dobiego. Niestety nasi zawodnicy w przerwie covidowej się mocno zapuścili pod względem kondycyjnym, a Dobi miał zaledwie tylko 2-3 tygodnie by coś poprawić. Mam takie wrażenie, że w Polsce duży nacisk stawia się na przygotowanie siłowe a nie atletyczne. Efekt jest taki, że jak się przegnie z przygotowaniami siłowymi to traci się wszelkie walory szybkościowe.

Sejten666
3 lat temu

A przepraszam bardzo jakie cele miał postawione Pawłowski?

Żenek Martyniuk
Odpowiedź do  Sejten666
3 lat temu

wpuścić jak najgłupszego gola

Remo
3 lat temu

Myślę, że wniosek może być tylko jeden: w Głogowie wychodzimy jedenastką z drugiej połowy.

Buła
Odpowiedź do  Remo
3 lat temu

Nie ma co takich wniosków wyciągać ponieważ Raków też zmieniał i testował, w 2 polowie też prawdopodobnie grali słabszym skladem

Andrzej
Odpowiedź do  Buła
3 lat temu

Witam dać czas trenerowi niech po układa zespół ale nich nie zapomina o młodych zdolnych chłopakach z rezerw to oni mają przecież potencjał i chęci grać w 1 zespole przepraszam ten sezon nich się odgrywają a w przyszłym sezonie mają być podstawą do gry a nie szrot z …… jest tam przynajmniej 3 młodych zdolnych lewa obrona chłopak 17 lat lewa noga torpeda super gra w przodzie Ala karbownik i tylko dać im zagrać nie 5min tylko kilka meczy po 15-30 min