E. Dobi: „Z drugiej połowy możemy być lekko zadowoleni”

20 stycznia 2021, 20:56 | Autor:

Pierwsze tegoroczne zwycięstwo odnieśli dziś piłkarze Widzewa Łódź. Choć do przerwy podopieczni Enkeleida Dobiego po słabym meczu przegrywali z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 0:1, po zmianie stron spisali się dużo lepiej i ostatecznie wygrali 3:1. Co po końcowym gwizdku powiedział szkoleniowiec gospodarzy?

Dobi przyznał, że postawa jego drużyny w drugiej połowie może nastrajać pozytywnie. „O pierwszej połowie chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć, z drugiej możemy być lekko zadowoleni. Takie są jednak realia okresu przygotowawczego. Jeszcze kilka dni temu trenowaliśmy przy -20 stopniach, teraz graliśmy w dodatniej temperaturze. Zawodnicy na te gwałtowne zmiany na szczęście reagują dobrze” – czytamy na łamach widzew.com.

Zawodnicy Widzewa odnieśli dziś pierwsze tegoroczne zwycięstwo, ale dla trenera wynik jest sprawą drugorzędną. „Mecz był kolejnym etapem zaplanowanego na te dni mikrocyklu treningowego. Wszyscy widzieli, że drużyna zaprezentowała się lepiej w drugiej połowie, a przy lepszej skuteczności wynik mógł być jeszcze wyższy. Rezultat jednak jest sprawą drugorzędną, a my koncentrujemy się na długofalowych przygotowaniach, tak aby być w pełni gotowym na pierwszy mecz ligowy z Koroną Kielce” – stwierdził szkoleniowiec.

Z czego Dobi był najbardziej zadowolony? Przede wszystkim z powrotu Przemysława Kity. „Jako zespół mamy swój pomysł na grę i cały czas pracujemy nad własnym stylem, więc zawodnikom testowanym nie jest łatwo z marszu wejść do drużyny i pokazać swoje umiejętności. Pozytywnym wydarzeniem był powrót do gry Przemysława Kity, choć warunki były trudne, bo boisko było mokre i śliskie. Cieszy bramka Pawła Tomczyka i gol Karola Czubaka, którzy dobrze funkcjonowali razem na boisku w drugiej połowie. Nie zapominamy jednak, że to tylko sparing, a kluczowe są dla nas mecze ligowe” – powiedział opiekun łodzian.

W tym tygodniu widzewiacy rozegrają jeszcze dwa sparingi – z Wartą Poznań i Polonią Warszawa. „Ten tydzień jest dla nas dość intensywny, bo rozegramy w nim trzy sparingi. Mają one nam dać odpowiedź na pewne pytania i pokazać, nad czym jeszcze musimy pracować. (…) Dopiero po czwartym-piątym tygodniu treningów będziemy mogli powiedzieć, że jesteśmy blisko optymalnej formy na inaugurację ligi. Dziś dostaliśmy dużo materiałów do analizy i teraz trzeba wyciągnąć z nich to, co dla nas kluczowe – dodał na koniec Dobi.