Futsal: Minimalna porażka z liderem

27 kwietnia 2023, 18:07 | Autor:

Porażką zakończyło się przedostatni mecz widzewiaków w bieżących rozgrywkach Fogo Futsal Ekstraklasy. Mający pewne utrzymanie łodzianie ulegli liderowi tabeli, zespołowi Rekord Bielsko-Biała 1:2.

Spotkanie pierwotnie miało zostać rozegrane w weekend, ale ze względu na występ gospodarzy z Bielska-Białej w finale Pucharu Polski, zostało rozegrane awansem w środę. Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanych ataków liderów tabeli, ale fenomenalne zawody rozgrywał wczoraj Dariusz Słowiński. Golkiper widzewiaków radził sobie z uderzeniami m.in. Artura Popławskiego. Trzy minuty później przed dobrą szansą stanął Daniel Krawczyk, ale nie zdołał pokonać Bartłomieja Nawrata.

Niecelny strzał Krawczyka zainicjował kontrę bielszczan. Sam na sam ze Słowińskim wyszedł Kamil Surmiak i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Po chwili przed dobrą szansą na doprowadzenie do remisu stanął Maksym Pautiak, ale jego uderzenie trafiło w słupek bramki Nawrata. Co nie udało się gościom, udało się graczom Rekordu. Z rzutu rożnego piłkę otrzymał Taras Korolyshyn i pewnym uderzeniem podwyższył prowadzenie.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza – od ataków graczy z Bielska-Białej. Gracze Rekordu mieli dogodne sytuacje, ale nie potrafili pokonać golkipera RTS. Gdy wydawało się, że trzecia bramka dla gospodarzy to tylko kwestia czasu, kontaktowego gola zdobyli widzewiacy! Po niedokładnym zagraniu Nawrata futbolówkę przechwycił Pautiak i pokonał bramkarza bielszczan.

Łodzianie chyba nie do końca wierzyli, że są w stanie wywalczyć korzystny wynik. Na trzy minuty przed końcem meczu trener Marcin Stanisławski zdecydował się na grę lotnym bramkarzem. Goście nie potrafili wykorzystać przewagi liczebnej, a gospodarze mieli problem ze skutecznością pod bramką rywala. Wynik nie uległ już zmianie i widzewiacy ulegli 1:2.

Mecz w Bielsku-Białej był przedostatnim akcentem bieżącego sezonu w Fogo Futsal Ekstraklasie. Ostatni mecz tego sezonu widzewiacy rozegrają 6 maja o godzinie 17:00 w hali przy ulicy Małachowskiego. Przeciwnikiem łodzian będzie ekipa Red Devils Chojnice.

Rekord Bielsko-Biała – Widzew Łódź 2:1 (2:0)
13′ Surmiak, 17′ Korołyszyn – 22′ Pautiak