Futsaliści jadą do Leszna

9 września 2023, 12:01 | Autor:

Pierwszy mecz wyjazdowy w sezonie 2023/2024 rozegrają dziś futsaliści Widzewa Łódź. Po nieudanej inauguracji, podopieczni Marcina Stanislawskiego zmierzą się o godz. 18:00 z Futsalem Leszno.

Pierwszy mecz widzewiaków w tym sezonie zakończył się porażką, choć trzeba przyznać, że mało kto myślał, że uda się zdobyć punkty z Piastem Gliwice. Łodzianie nie mają jednak powodów do wstydu, gdyż przegrali z jedną z najlepszych drużyn w kraju 2:4. Po pierwszej kolejce czerwono-biało-czerwoni wylądowali na 11. miejscu w lidze. Po pierwszym meczu nie warto jednak przywiązywać do tego dużej wagi. 
Dziś podopieczni trenera Stanisławskiego będą mieli okazję do zdobycia pierwszych punktów, choć zadanie będzie bardzo trudne, zwłaszcza że w kadrze zabraknie jeszcze tego, który ma w dużej mierze decydować o sile ataku. Jefferson Moreno Ortiz przebywa bowiem na zgrupowaniu reprezentacji Kolumbii.

Naprzeciw łodzian stanie dziś drużyna Futsalu Leszno, która od kilku sezonów jest liczącą się siłą w polskiej lidze. Rozpoczęty niedawno sezon drużyna ta powitała pewnym zwycięstwem 3:0 nad Dremanem Opole Komprachcice. Zespół z województwa wielkopolskiego ma jakościowych zawodników, którzy i dziś będą chcieli wpisać się na listę strzelców. Dwukrotnie uczynił to już Jakub Kąkol, ale uwagę należy zwrócić również na Oleksandra Kołesnikowa oraz występującego jeszcze do niedawna w barwach Widzewa Viacheslava Kozhemiakę. To gospodarze bez wątpienia będą faworytami starcia, choć podobnie było rok temu, a wtedy to Widzew wygrał w Lesznie 5:2. Trzymamy zatem kciuki i liczymy na powtórkę.

Mecz pomiędzy Futsalem Leszno a Widzewem Łódź odbędzie się dziś o godz. 18:00 w Lesznie. Przebieg zawodów będzie można śledzić w płatnym serwisie WP Pilot

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x