Górnik awansował na pozycję lidera II ligi

20 września 2019, 21:58 | Autor:

Obchody 40-lecia Górnika Łęczna okazały się dla kibiców tego klubu udane. W meczu otwierającym 10. kolejkę II ligi podopieczni Kamila Kieresia pokonali Gryf Wejherowo 1:0 i awansowali na pozycję lidera!

Tak jak można się było spodziewać, od samego początku spotkania to gospodarze przeważali. W 5. minucie dobrą okazję miał Krystian Wójcik, ale jego uderzenie obronił Wiesław Ferra. Na gola musieliśmy poczekać jeszcze pół godziny. Wtedy, po dobrej akcji, do siatki trafił Aron Stasiak. W końcówce pierwszej połowy wyrównać mógł Maksymilian Hebel, lecz przegrał pojedynek z Patrykiem Rojkiem.

Druga część meczu zaczęła się bardzo niespodziewanie, bo w 56. minucie, za uderzenie przeciwnika łokciem, z boiska wyleciał najskuteczniejszy gracz GórnikaPaweł WojciechowskiGryf zyskał przewagę, a kolejną dobrą okazję miał Hebel. Ani jemu, ani żadnemu innemu graczowi z Wejherowa nie udało się jednak zmienić wyniku i to łęcznianie mogli cieszyć się ze zwycięstwa, które dało im też pierwszą pozycję w tabeli.

Zespół trenera Kieresia pozostanie w fotelu lidera co najmniej do niedzieli, gdy swoje spotkanie rozegra prowadząca do tej pory Stal Rzeszów. Tylko zwycięstwo nad Resovią da jej powrót na szczyt.