Gutowski wyszedł w pierwszym składzie reprezentacji

16 października 2018, 20:53 | Autor:

Podobnie jak Marcel Pięczek, swój drugi mecz w reprezentacji Polski zaliczył Konrad Gutowski. Skrzydłowy Widzewa wyszedł w pierwszym składzie, jednak nie będzie wspominał tego starcia zbyt dobrze, bo kadra Jacka Magiery przegrała z Holandią 1:4.

Choć Polacy starali się utrzymywać przy piłce, to gospodarze bezlitośnie wykorzystywali ich błędy i zabójczo kontratakowali. Pierwszą bramkę w Katwijk aan Zee zdobył w 13. minucie Dylan Vente, który pokonał Marcina Bułkę strzałem przewrotką. Kolejne gole były tylko kwestią czasu, a autorem wszystkich był występujący w Ajaxie Amsterdam kapitan Holendrów, Dani de Wit. Najgroźniejszą sytuację dla gości stworzył Tymoteusz Puchacz, który uderzył w poprzeczkę. Biało-czerwoni schodzili jednak do szatni z czterobramkową stratą.

W drugiej połowie, Polacy spisali się już nieco lepiej. Udało im się zdobyć też honorową bramkę. Jej autorem był zawodnik Pogoni Szczecin, Adrian Benedyczak. Napastnik strzelił gola głową w 71. minucie, po rzucie rożnym. Na nic więcej podopiecznych Jacka Magiery nie było stać i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:4. Dla Polski była to już trzecia porażka w czwartym meczu Turnieju Ośmiu Narodów.

Konrad Gutowski rozegrał 60 minut. Został zmieniony przez Kacpra Chodynę.

Holandia U-20 – Polska U-20 4:1 (4:0)
13′ Vente, 25′, 35′, 44′ de Wit