I liga bez Floty? Skorzysta Stal Rzeszów?

17 lipca 2014, 07:27 | Autor:

flota

Ostatnie zawirowania wokół drużyny Floty Świnoujście mogą się dla tego nadmorskiego klubu skończyć tragicznie. Istnieje zagrożenie, że drużyna nie wystartuje w zbliżającym się sezonie w I lidze, a to oznaczałoby, że degradacji uniknęłaby 16 w tabeli Puszcza Niepołomice. Chyba, że „Wyspiarze”, sprzedadzą swą licencję. Chętny jest.

„Wszystko, niestety, obecnie wskazuje na to, że nie będzie I-ligowej Floty w przyszłym sezonie. Kto jest winny? Zdania są podzielone, ale na pewno nie jest w tej chwili najważniejsze znalezienie winnych – najważniejsze jest znalezienie wyjścia z sytuacji. Lepszego niż sprzedaż licencji Stali Rzeszów”– czytamy we wstępnie obszernego artykułu na oficjalnej stronie klubu ze Świnoujścia.

Jaki jest powód kłopotów Floty? Jak łatwo się domyślić – finansowy. Włodarze Świnoujścia od lat nie ukrywa, że utrzymywanie w mieście I-ligowego futbolu jest im wyraźnie nie na rękę. Brakuje finansowania, dotacji, jakiegokolwiek wsparcia. Klub znalazł się pod ścianą, desperacko zaczął szukać źródeł finansowania. Światełko w tunelu zaświeciło od strony niemieckiej, bowiem wstępne zainteresowanie pomocą wykazywał jeden z biznesmenów zza zachodniej granicy. Sprawa miała wyjaśnić się do dzisiaj, ale na ostateczną decyzję poczekać trzeba będzie do piątku. Komunikaty płynące jednak znad morza nie są optymistyczne.

Prawdopodobnie Flota będzie zmuszona do wycofania się z rozgrywek. Gdyby uczyniła to w normalny sposób, zwyczajnie zwolniłaby miejsce w I lidze, a skorzystałaby na tym 16 w tabeli minionego sezonu Puszcza Niepołomice. Taki ruch może jednak zablokować inna transakcja. W przypadku kłopotów finansowych w Świnoujściu planują bowiem odsprzedanie licencji II-ligowej Stali Rzeszów, która w ten sposób dostałaby się na zaplecze ekstraklasy kuchennymi drzwiami.

„Są dwa wyjścia. Pierwsze i mamy wielką nadzieję, że właśnie ta opcja będzie realizowana, to współpraca z niemiecką grupą, wsparcie finansowe, które pozwoli nam na uratowanie I ligi dla Świnoujścia. Drugie – odsprzedanie sekcji piłkarskiej innemu klubowi, który jest zainteresowany występami w I lidze” – mówił Prezes Floty, Edward Rozwałka, cytowany przez sport.pl. W zespole „Wyspiarzy” występuje trzech byłych widzewiaków – Rafał Grzelak, Sebastian Zalepa oraz Michał Stasiak.

Liga startuje za 15 dni, a wciąż nie wiemy, jaki finalnie będzie jej skład i z kim przyjdzie rywalizować Widzewowi. Przypomnijmy, że doszło w niej już do jednej roszady. Kolejarza Stróże, który nie dostał licencji, zastąpił zdegradowany uprzednio Stomil Olsztyn.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress