Sylwetki testowanych zawodników

17 lipca 2014, 12:21 | Autor:

grunt

Na dzisiejszych zajęciach zjawiła się czwórka nowych piłkarzy. Poniżej przedstawiamy sylwetki „nowych”, którzy pod czujnym okiem Włodzimierza Tylaka odbędą testy w Widzewie.

Michał Grunt, Patryk Koziara, Michał Przybyła oraz Patryk Kubicki, oto nazwiska piłkarzy, którzy będą sprawdzani przez łódzki sztab szkoleniowy.
Pierwszy z nich, Michał Grunt (na zdjęciu), to 21-letni nominalny napastnik, który jest wychowankiem Zagłębia Sosnowiec. Z sosnowickiego zespołu przeszedł do Portugalii, gdzie spędził poprzedni sezon w drugim zespole Sportingu Braga. Rosły snajper przed kilkoma dniami przechodził testy w beniaminku ekstraklasy, Górniku Łęczna, ale nie znalazł uznania w oczach tamtejszego sztabu szkoleniowego.

Patryk Koziara na testy przy Piłsudskiego trafił z Motoru Lublin, ale swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w stołecznych klubach, odpowiednio w Polonii, a także w warszawskiej Legii, w barwach której spędził trzy sezonu, dwa z nich rozgrywając mecze na szczeblu Młodej Ekstraklasy. Pomocnik, w 2010 roku trafił do Dolcana Ząbki, gdzie rozegrał 65 meczów (3 sezony w I lidze) zdobywając 3 bramki. Poprzedni sezon, w barwach zespołu z Lublina przyniósł 23-latkowi 29 występów i 2 bramki.

Kolejnym napastnikiem zaproszonym na testy jest Michał Przybyła. 20-latek ostatnio występował w Koronie Kielce, z którą dane było mu debiutować w ekstraklasie. Premierowy występ na najwyższym szczeblu rozgrywkowym nastąpił 21 września 2013 roku, kiedy to w Lubinie Korona mierzyła się z tamtejszym Zagłębiem. Młody napastnik ma za sobą dwa występy w ekstraklasie.

Ostatnim ze sprawdzanych przez Włodzimierza Tylaka jest Patryk Kubicki, syn byłego reprezentanta Polski, a obecnie trenera Olimpii Grudziądz, Dariusza. Młody Kubicki ostatni sezon spędził w Rosji, gdzie grał w drużynie Sibira Nowosybirsk . Mimo młodego wieku występował uprzednio w zespole ŁKS-u Łódź oraz Znicza Pruszków. W minionych rozgrywkach, w Rosji Kubicki rozegrał 15 meczów.

Testowani będą mieli okazję przekonać do siebie Włodzimierza Tylaka podczas treningów z zespołem, a także podczas zaplanowanego na sobotę sparingu w Ząbkach z Dolcanem.

foto: eurosport

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress