Inauguracja Amp Futbol Ekstraklasy również odwołana

15 marca 2020, 18:12 | Autor:

Epidemia koronawirusa zbiera żniwo we wszystkich dyscyplinach sportu. Nie inaczej jest w Amp Futbol Ekstraklasie, w której już wkrótce rywalizację miała rozpocząć nowo powołana sekcja łódzkiego Widzewa.

Debiut będzie musiał zostać niestety przełożony, bo zaplanowany na ostatni weekend marca inauguracyjny turniej w Warszawie został odwołany i przesunięty na nieustalony do tej pory termin. Dla widzewiaków to podwójnie bolesna informacja, bo rywalizację na najwyższym szczeblu mieli rozpocząć od starcia ze stołeczną Legią!

Do skutku nie doszła też oczywiście wczorajsza prezentacja podopiecznych Rafała Chorążego podczas meczu ze Skrą Częstochowa, a także dzisiejszy sparing z Wartą Poznań. Na razie nie wiemy, jaki los czeka drugi z zaplanowanych turniejów Amp Futbol Ekstraklasy, który powinien odbyć się w weekend 25-26 kwietnia w stolicy Wielkopolski. Miejmy nadzieję, że do tego czasu sytuacja w kraju się unormuje.

Przypomnijmy, że piłkarze Widzewa będą rywalizować w pięciozespołowej lidze, w której oprócz nich występować będą także Husaria Kraków, Kuloodporni Bielsko-Biała oraz wspomniane Legia i Warta. W trakcie zmagań odbędzie się pięć turniejów, a każdy zostanie zorganizowany przez innego gospodarza. Finał sezonu Amp Futbol Ekstraklasy zaplanowany został na 24-25 października w Łodzi.

Foto: widzew.com

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress