J. Drop: „Zaczynamy grać świetną koszykówkę”

4 lutego 2020, 09:23 | Autor:

Przez trzy kwarty koszykarki Widzewa dzielnie walczyły z niepokonaną w lidze Arką Gdynia. Ostatecznie łodzianki przegrały 72:84, ale za swoją postawę i tak zebrały zasłużone brawa od kibiców. Drużyną jak zawsze dowodziła Julia Drop.

Kapitan Widzewa spisała się jednak w sobotę dużo słabiej, niż do tego wszystkich przyzwyczaiła. Zdobyła tylko cztery punkty, zaliczyła cztery asysty, a do tego trafiała do kosza ze skutecznością zaledwie 20%. Rozgrywająca wzięła tę porażkę na siebie. „To było w pełni zasłużone zwycięstwo Arki, która zdominowała nas w końcówce. Do trzeciej kwarty grałyśmy zespołowo, później zabrakło nam chłodnej głowy. Biorę to na własne barki” – powiedziała Drop.

Koszykarka łódzkiego klubu przyznała, że jest zadowolona z postawy drużyny, a także z postępów poczynionych w ostatnich tygodniach. „Zaczynamy grać świetną koszykówkę. Każda z nas daje z siebie tyle, ile potrafi i dokłada swoją cegiełkę. Mam nadzieję, że w następnych meczach będziemy pracować tak, jak robimy to teraz” – dodała na pomeczowej konferencji prasowej.

Julia Drop do tej pory rozgrywa jeden z najlepszych sezonów w karierze. Średnio rzuca ponad dziesięć punktów na mecz, do których dokłada sześć i pół asysty. Jej dobra forma po raz kolejny została doceniona powołaniem do reprezentacji Polski. Rozgrywająca od wczoraj, wraz z Klaudią Gertchen, przebywa na zgrupowaniu kadry w Wałbrzychu.