Jarota Jarocin – Widzew II Łódź 2:1 (0:1)

15 lutego 2023, 18:59 | Autor:

Przegraną zakończył się przedostatni mecz kontrolny rezerw Widzewa Łódź przed rundą wiosenną. Podopieczni Patryka Czubaka udali się dziś do Jarocina, gdzie zmierzyli się z miejscową ekipą Jaroty. W pierwszej części widzewiacy mieli wyraźną przewagę i przed zejściem do szatni udało się wyjść na prowadzenie. Niestety po zmianie stron gospodarze wyrównali, a na 15 minut przed końcem spotkania zdobyli gola na wagę zwycięstwa.

Jak czytamy na łamach widzew.com, czerwono-biało-czerwoni ruszyli do ataku już od pierwszych chwil starcia. Szybko główką uderzył Nikodem Wszołek, jednak okazji nie udało się zamienić na gola. Później okazję miał również Konrad Niedzielski, ale jego uderzenie nie znalazło drogi do bramki. Obraz gry pozostawał wciąż taki sam, jednak łodzianie nie byli w stanie otworzyć wyniku. Udało się to dopiero w 36. minucie kiedy to po dograniu Ignacego Dawida na listę strzelców wpisał się Daniel Mąka. Bramka uskrzydliła reprezentantów RTS, którzy chcieli podwyższyć swoje prowadzenie. Świetną okazję ku temu miał Niedzielski, ale z bliskiej odległości strzelił w dobrze ustawionego bramkarza. Pierwsza część spotkania zakończyła się prowadzeniem Widzewa 1:0.

Na drugą połowę trener Czubak zdecydował się wymienić niemal całą jedenastkę – na boisku zostali jedynie testowany i Wiktor Preuss. Druga część widowiska rozpoczęła się dla piłkarzy w czerwonych trykotach bardzo niefortunnie, gdyż bramkę w 47. minucie strzelił grający niegdyś w barwach Widzewa Sebastian Kamiński. Dalej jednak inicjatywa należała do łodzian, co udowodnił choćby Mateusz Wołoszyn, któremu nie udało się wykończyć indywidualnej akcji. Szesnaście minut przed końcem spotkania na prowadzenie wyszli gospodarze, a zdobywcą bramki został Dawid Idzikowski. W samej końcówce widzewiacy dążyli jeszcze do wyrównania, ale czasu na strzelenie bramki już zabrakło.

Rezerwy przegrały wyjazdowy sparing z Jarotą Jarocin 1:2. Jak czytamy na oficjalnej witrynie, druga część tego tygodnia będzie dla zawodników wolna, zaś od poniedziałku rozpoczną się przygotowania do próby generalnej, w ramach której rywalem będzie Unia Skierniewice. Mecz ten zaplanowano na 25 lutego.

47′ Kamiński, 74′ Idzikowski – 36′ Mąka