Urodziny Sebastiana Zielenieckiego

16 lutego 2023, 08:28 | Autor:

W widzewskim kalendarzu trafiamy na kolejne urodziny. W dniu dzisiejszym Sebastian Zieleniecki kończy 28 lat. Byłemu kapitanowi łodzian życzymy dużo zdrowia, dalszego rozwoju zawodowej kariery oraz szczęścia w życiu prywatnym.

Zieleniecki pierwszy duży sukces piłkarski odniósł już w wieku juniorskim. W 2012 roku sięgnął z reprezentacją Polski do lat 17 po brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Przyciągnął na tym turnieju uwagę skautów z Włoch, czego efektem był transfer z łódzkiego SMS do US Cremonese. Na Półwyspie Apenińskim obrońcy jednak nie udało się przebić do poważnego futbolu, w czym wyraźnie przeszkodziła mu poważna kontuzja kolana.

Po rozegraniu zaledwie sześciu występów, Zieleniecki wrócił do kraju. Związał się umową z Widzewem, który był na półmetku pierwszego sezonu po reaktywacji klubu. Defensor w awansie do III ligi jednak nie pomógł, ponieważ pod koniec przygotowań do rundy wiosennej ponownie zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. Nie poddał się jednak i po żmudnej rehabilitacji powrócił na boisko. Zadebiutował w czerwono-biało-czerwonych barwach w sierpniu 2016 roku, a następnie bronił ich przez trzy i pół roku, będąc przez pewien czas kapitanem RTS. Wywalczył z zespołem awans do II ligi, a w połowie sezonu 2019/2020 rozwiązał kontrakt.

Szybko przeniósł się do Niemiec, zasilając szeregi występującego na czwartym poziomie rozgrywkowym Kickers Offenbach. W klubie tym występuje do dzisiaj, będąc podstawowym zawodnikiem. Jego licznik gier w Widzewie osiągnął liczbę aż 110 występów, co jest trzecim wynikiem wśród piłkarzy grających przy Piłsudskiego tylko w czasach poreaktywacyjnych.

Wszystkiego najlepszego!

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
STW
1 rok temu

Szacun, że pamiętacie o wszystkich

xyz
1 rok temu

100 lat Zielu. Wpadaj na Widzew Seba!

Mariusz
1 rok temu

Ciekawa historia, szybko leci ten czas, szkoda że Sebastian nie rozwinął się bardziej.

Rafał
1 rok temu

A Mateusz Michalski nie ma więcej meczów rozegranych po reaktywacji? Mi wyszło 151 w lidze.

R2ONLY
Odpowiedź do  Rafał
1 rok temu

czytaj uważnie

Rafał
Odpowiedź do  R2ONLY
1 rok temu

Dziękuję za radę, ale opanowałem taka umiejętność już jakiś czas temu. W pierwotnej wersji w artykule była mowa o rekordowej ilości meczów. Zostało poprawione później. Pozdrawiam

Sarna
Odpowiedź do  R2ONLY
1 rok temu

Naucz się kulturalnie odpowiadać. Zaczynanie zdania wielką literą i kończenie kropką też, jak widać, jest ci obce. Zacznij edukację od siebie.

Grzesiek
1 rok temu

Jeden z „chłopców Dorny” jak: Linetty, M.P. Stępińscy, Dawidowicz, Łasicki czy Rudol, ostatniego pokolenia piłkarskiego, które ugrało medal w juniorskiej piłce, choć obiektywnie (no może poza Karolem) jak na razie świata nie zawojowało…
Sto lat!

Tomek 66
1 rok temu

Przez Widzew przewinęło się z tysiąc piłkarzy i każdemu będziemy składać życzenia urodzinowe? Przecież to bez sensu,.

Przem
1 rok temu

rozegral szesc wystepow :-)

Waldi
Odpowiedź do  Przem
1 rok temu

Zieleniecki 6 występów???

11
0
Would love your thoughts, please comment.x