J. Niedźwiedź: „Najważniejsze jest skupienie na sobie”

16 lutego 2023, 10:07 | Autor:

Już jutro piłkarze Widzewa ponownie wybiegną na murawę. Przeciwnikiem łodzian będzie ekipa Śląska Wrocław. Dzisiaj odbyła się tradycyjna przedmeczowa konferencja prasowa. Co powiedział szkoleniowiec Janusz Niedźwiedź?

O skuteczności

„Odbieramy to w kwestii rozwiązania treningowego, dotarcia do tego, co chcemy zrobić na boisku. Kreujemy sytuacje, pracujemy, żeby ich kreować więcej. Najważniejsze i kluczowe jest to, żebyśmy do sytuacji dochodzili. To nie jest jedyny elementy, nad którym pracujemy. To się dzieje kilkutorowo. Zwracamy uwagę na wiele aspektów, część wdrażamy w trening, część na wideo. Najważniejsze jest skupienie na sobie, na tym, co wewnątrz robimy.”

O rywalu

„Śląsk zaczął źle jeśli chodzi o mecz derbowy z Zagłębiem. Później wygrał z Pogonią i remis z Koroną. Pracowaliśmy nad tym, by przeciwstawić się temu, co Śląsk będzie chciał zrobić. Chcemy udoskonalić to, co robimy i wprowadzić nowe rzeczy. W jednym meczu grali czwórką obrońców, a teraz z wahadłowymi. To się zmienia, zmieniają się przestrzenie, zachowania w defensywie czy ofensywie.”

O przebiegu meczu ze Śląskiem

„Ostatnie mecze pokazały, że skupiają się bardziej na defensywie, są zwarci i czekają na kontrę. Grają na Jastrzembskiego czy Yeboaha. To już jest kwestia założeń trenera Djurdjevicia. Rozmawialiśmy o tym z zespołem, podejrzewamy, co może się wydarzyć. To, co my chcemy zrobić, na naszych zasadach, to dla nas bardzo ważne.”

O przygotowaniu do meczu

„Nie możemy powiedzieć, że nie bierzemy pod uwagę przeciwnika. Patrzymy na rywala, część działań przyporządkujemy pod przeciwnika. Jeśli ktoś się cofnie i broni w układzie 5-4-1 to inaczej, niż w układzie 4-4-2. Inne przestrzenie są wolne, inaczej zakładany jest pressing. Zachowania w polu karnym też się różnią. Patrzymy na to, co się dzieje na treningu i na meczu. Ostatnia zmiana Shehu dobra, ale ostatnio też Dominik Kun czy Paweł Zieliński dali dobrą zmianę.”

O sytuacji zdrowotnej

„Dzisiaj będziemy obserwować zespół na treningu. Skład już mamy w głowie, ale jest jeszcze jeden dzień do meczu. Czekamy do ostatnich godzin i rozmawiać, jutro rano podejmiemy decyzję. Sytuacja zdrowotna jest lepsza niż po meczu z Lechią.”

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Mar
1 rok temu

Julek też daje dobre zmiany…jak schodzi

Ccc
Odpowiedź do  Mar
1 rok temu

Julek to bardzo dobry piłkarz, troche szacunku do chłopaka

Paweł
Odpowiedź do  Ccc
1 rok temu

Pamiętaj ,Julek Twój ulubieniec przyszedł z szm .. co się lech nazywa dlatego mała litera .On za Widzew umierać na boisku nie będzie.Taka jest prawda .

Paweł
Odpowiedź do  Mar
1 rok temu

Popieram wszyscy go bronią , a on gra dla siebie nie dla drużyny .Robi sobie papiery na nowego pracodawcę .Jak wcześniej to zauważy trener, to lepiej dla Widzewa .Dzisiaj 3 pkt bo Julek nie w pierwszym składzie . TYLKO WIDZEW RTS

Mar
Odpowiedź do  Paweł
1 rok temu

Ciężko powiedzieć, że gra dla.siebie i nowego pracodawcy. On gra tak żeby sobie krzywdy nie zrobić w postaci poważnej kontuzji. Kariery żadnej nie zrobi. W Widzewie jest idealnie. Kasa niezła, oczekiwania co do niego san takie, żeby nie robił baboli. Do ofensywy nie wnosi prawie nic, stałe fragmenty to już zupełna tragedia, a w 1 skladzie wychodzi.

BEKA
1 rok temu

SUCHE FAKTY:
Pamiętajcie że według tabeli rywal na wiosnę punktuje lepiej,
po 3-ech meczach 4 punkty.

roberto
Odpowiedź do  BEKA
1 rok temu

U rywali różnicę robią Tetteh i Ekspisito. Zwłaszcza Tetteh gra bardzo dobrze na wiosnę.

Draniu88
1 rok temu

Czy gdzieś można obejrzeć wideo z otwartym treningiem żeby zobaczyć atmosferę wśród piłkarzy??

8
0
Would love your thoughts, please comment.x