K. Falon: „Musimy spiąć tyłki”

15 października 2017, 19:56 | Autor:

Kacper Falon dał w sobotnim meczu w Wikielcu bardzo dobrą zmianę i należał do najlepszych w swoim zespole. Strzelił pięknego gola i miał jeszcze okazje na dwie kolejne bramki. Po końcowym gwizdku pomocnik nie był jednak zadowolony.

– Gol to chyba marne pocieszenie?

– Oczywiście, bardzo marne. Bramka to bramka, ale najważniejsza jest drużyna. Przyjechaliśmy tutaj po trzy punkty, a udało nam się wywieźć tylko jeden. To, co nam pozostało, to spiąć tyłki, popracować mocno w tygodniu i w kolejnym meczu wyrwać przeciwnikowi trzy punkty. Musi być dobrze.– Nie boicie się zarzutu o odpuszczenie walki?

– Nie ma czegoś takiego, że odchodzą nam chęci. Każdy podchodzi do swoich obowiązków skoncentrowany w 100%. Nawet na treningach zdarzają się urazy, bo wszyscy walczą o miejsce w składzie. Jak Widzew przyjeżdża, to dla miejscowych jest to święto. Rywale grają na fantazji, dla nich to jest fajny mecz. To nie jest tak, że my odpuszczamy.

– Straty punktów nie braliście pewnie pod uwagę?

– W żadnym meczu nie bierzemy tego pod uwagę. Za każdym razem wychodzimy na boisko po to, żeby wywalczyć trzy punkty. Nie zawsze się udaje, ale to nieprawda, że ktoś może pozorować grę.

– Brakowało w tym meczu Daniela Mąki?

– Trochę tak, ale Olek Kwiek też nie zagrał źle. Danielowi pewnie również nie byłoby łatwo, bo to piłkarz, który jest dobrze wyszkolony technicznie i lepiej czuje się na fajnym boisku. W Wikielcu było jednak więcej fizycznej walki.

– Strzeliłeś piękną bramkę i mogłeś kolejne.

– Szkoda jeszcze drugiego strzału, gdzie bramkarz wybił piłkę spod poprzeczki. Miałem jeszcze jedną okazję, gdy po podaniu Marcin Kozłowskiego wpadłem w pole karne. Obrońca myślał, że pójdę do środka, jednak „złamałem” do boku i gdyby piłka mi nie zeszła, byłby gol.

– Co dalej?

– Nie załamujemy się i nie chowamy głów w piasek. Wyciągamy wnioski i jedziemy dalej, bo trzeba wygrywać. Awans w tym roku musi być!

Rozmawiał GuziSubskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x