K. Karasek: „Chcę się jak najwięcej uczyć”

21 lipca 2021, 11:26 | Autor:

Drugi transfer w tym tygodniu ogłosili dziś włodarze Widzewa Łódź. Tym razem nowym graczem czerwono-biało-czerwonych został Kacper Karasek, który ostatnio występował w trzecioligowej Unii Skierniewice. Na łamach oficjalnej witryny klubowej widzew.com tradycyjnie pojawiła się rozmowa z zawodnikiem.

Początkowo 19-latek był tylko testowany, ale przekonał do swoich umiejętności trenera. Młody gracz przyznał, że był to bardzo szalony czas. „Faktycznie to był trochę zwariowany okres, ale najważniejsze jest to, że przekonałem do siebie sztab, że porozumiały się kluby i zakończyło się to podpisaniem umowy z Widzewem. Przyjeżdżałem na testy z myślą, by pokazać się z jak najlepszej strony i bardzo się cieszę, że miałem okazję od początku pracować z zespołem i z trenerem Niedźwiedziem, wdrażać się w jego system i filozofię gry” – powiedział skrzydłowy.

Karasek przez wiele sezonów występował w Skierniewicach, czyli mieście, gdzie prężnie działa lokalny fan club Widzewa. Na każdym kroku dało się to odczuć. „W Skierniewicach na każdym kroku widać, że to widzewskie miasto. Jako zawodnik Unii miałem okazję grać przeciwko Widzewowi w ubiegłym roku w meczu I rundy Pucharu Polski i mimo że mecz rozgrywaliśmy u siebie, to kibice ze Skierniewic bardziej chyba kibicowali Widzewowi niż nam. Z jednej strony był to dowód na to, jaką sympatią cieszy się Widzew w Skierniewicach, ale dla nas – jako dla zawodników Unii – było to bardzo dziwne uczucie (śmiech)” – przyznał piłkarz.

Co ciekawe, nowy widzewiak sporo rozmawiał z grającym w Unii Marcinem Pieńkowskim. „Mam z Marcinem bardzo dobry kontakt, rozmawiałem z nim niedawno, jeszcze przed podpisaniem kontraktu, ale i wcześniej wielokrotnie opowiadał o Widzewie i zawsze wypowiadał się o klubie, kibicach i całej atmosferze w samych superlatywach. Teraz już sam na własne oczy widzę, że jest tu wszystko, co potrzebne do rozwoju i gry. Chcę się jak najwięcej uczyć i cały czas podnosić swoje umiejętności pod okiem trenera Niedźwiedzia. A jeśli tylko dostanę od niego szansę gry, to zrobię wszystko, by ją wykorzystać” – zakończył.

Pełną treść wywiadu z Kacprem Karaskiem znaleźć można TUTAJ.

Foto: Marcin Bryja / widzew.com

Subskrybuj
Powiadom o
28 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
28
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x