Dejewski już trenuje. Problemów zdrowotnych coraz mniej

20 lipca 2021, 17:54 | Autor:

Po wolnej niedzieli i poniedziałkowych treningach indywidualnych, we wtorek piłkarze Widzewa Łódź wznowili zajęcia drużynowe. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia pracowali w podwójnej dawce, a cieszyć może fakt, że większość kadry nie narzeka na problemy zdrowotne. Do zespołu dołączył Tomasz Dejewski.

Dzień rozpoczął się dla czerwono-biało-czerwonych porannymi badaniami. Później przenieśli się na Łodziankę, gdzie odbyli pierwszą zaplanowaną na dzisiaj jednostkę. Druga miała miejsce w tej samej lokalizacji po południu. Przy ul. Małachowskiego stawiło się łącznie dwudziestu dwóch zawodników, w tym czterech bramkarzy – z „jedynką” ponownie pracował Marcel Buczkowski, którego zabrakło na zgrupowaniu. Był też Kacper Karasek, choć nadal oficjalnie nie związał się umową z łódzkim klubem, lecz powinno się to stać lada chwila.

Cieszyć może fakt, że w pierwszej drużynie nie ma już zbyt wielu problemów zdrowotnych. Nie licząc rehabilitujących się Karola Czubaka, Przemysława Kity i Patryka Muchy, w ośrodku zameldowała się cała dostępna dla sztabu kadra. Drobnymi wyjątkami byli jedynie Juliusz Letniowski oraz Daniel Tanżyna, którzy w pierwszej części treningu ćwiczyli na pełnych obrotach, ale w końcówce udali się na zajęcia indywidualne. Innych dolegliwości brak.

Popołudniowa jednostka rozpoczęła się krótkimi testami biegowymi. Po nich zespół przystąpił do pracy z piłkami. Najpierw doskonalone było wychodzenie spod pressingu, a później kadra podzielona została na cztery grupy, które stoczyły między sobą kilka minigierek. Co ciekawe, królem strzelców turnieju został Paweł Tomczyk, ale do zdobycia tytułu potrzebował konkursu jedenastek z Karolem Danielakiem. Ten drugi spudłował dopiero w piątej próbie.

W tym tygodniu łodzianie mają w planach jeszcze trzy treningi, od środy do piątku, zawsze przed południem. W sobotę rozegrany zostanie sparing z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
23
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x