Karel Stegeman Toernooi: Widzew ósmy, ale z nagrodą

7 czerwca 2022, 08:30 | Autor:

Dwoma przegranymi pożegnali się z holenderskim Ruurlo juniorzy starsi Widzewa Łódź. W trzecim dniu Karel Stegeman Toernooi, czerwono-biało-czerwoni ulegli De Graafschap oraz Kalmar FF, przez co ostatecznie w klasyfikacji zajęli ósme miejsce. Piłkarze Jakuba Grzeszczakowskiego dostali jednak nagrodę za sportową postawę!

Po dość udanej fazie grupowej i uplasowaniu się na trzeciej lokacie (więcej pisaliśmy TUTAJ), widzewiacy przystąpili do etapu finałowego. W pierwszym poniedziałkowym starciu, zmierzyli się z holenderskim De Graafschap. W pierwszej połowie to oni przeważali, lecz po przerwie, zwłaszcza w końcówce, do głosu doszli rywale. Do siatki nikomu trafić się jednak nie udało – i o wszystkim musiały zadecydować rzuty karne. Po stronie łodzian pomylili się Mateusz Gołda oraz Jakub Juchacz, przeciwnicy spudłowali jedynie raz, więc to oni cieszyli się z triumfu 4:2.

Podopiecznym trenera Grzeszczakowskiego pozostała rywalizacja o siódmą lokatę, z dobrze sobie znanym zespołem Kalmar, z którym dzień wcześniej zremisowali 2:2. Zawody toczyły się głównie w środku pola, ale to Szwedzi byli skuteczniejsi. Objęli oni prowadzenie pod sam koniec pierwszej połowy i przez całą drugą część go nie oddali, pomimo szans czerwono-biało-czerwonych. Mecz zakończył się wynikiem 0:1, co dało Widzewowi ósme miejsce w imprezie.

Najlepsza w stawce okazała się ekipa Halmstads BK, która w finale skromnie pokonała KV Mechelen. Podium zamknął AC Horsens. Indywidualnie – najlepszym zawodnikiem wybrano Pontusa Carlssona (Halmdstad), najlepszym golkiperem Rayane Falchou (Mechelen), a najlepszymi strzelcami byli Donovan Bagou (Aalborg), Albin Binnefors (Halmstad) oraz Daniel Lagerlof (Kalmar) – wszyscy zdobyli po cztery bramki. Widzewiacy też nie wyjechali z Ruurlo z pustymi rękami – za swą sportową postawę uhonorowani zostali nagrodą fair play!

Wyniki fazy finałowej:

poniedziałek, 6 czerwca

Kalmar FF – Fluminense* 0:0
Widzew Łódź – De Graafschap* 0:0
Makarenko – Starbała, Paw. Kwiatkowski, Wszołek, Jakubowski – Związek, Trenkner, Kowasz – Ciołak, Juchacz, Gołda
KV Mechelen* – AC Horsens 0:0
Aalborg BK – Halmstads BK 0:4
O jedenaste miejsce: VV Ruurlo – sc Heerenveen 0:2
O piąte miejsce: Fluminense – De Graafschap* 0:0
O dziewiąte miejsce: Vitesse – Grasshopper Club Zurich* 1:1
O trzecie miejsce: AC Horsens* – Aalborg BK 0:0
O siódme miejsce: Kalmar FF – Widzew Łódź 1:0

Makarenko – Cichal, Wszołek, Paw. Kwiatkowski, Starbała – Jakubowski, Trenkner, Kowasz – Karwacki, Saganiak, Ciołak
Finał: KV Mechelen – Halmstads BK 0:1

Klasyfikacja końcowa:

1. Halmstads BK
2. KV Mechelen
3. AC Horsens
4. Aalborg BK
5. De Graafschap
6. Fluminense
7. Kalmar FF
8. Widzew Łódź
9. Grasshopper Club Zurich
10. Vitesse
11. sc Heerenveen
12. VV Ruurlo

* wygrana po rzutach karnych

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x