Podsumowanie meczów Akademii Widzewa (4-5 czerwca)

7 czerwca 2022, 11:30 | Autor:

Jeden z ostatnich ligowych weekendów mają za sobą piłkarze Akademii Widzewa. Do gry przystąpiło w sumie dziewięć zespołów, z których cztery przegrały, kolejne cztery wygrały, a w przypadku jednej mecz nie przyniósł rozstrzygnięcia. Pomimo porażki, w Centralnej Lidze Juniorów utrzymali się siedemnastolatkowie – z kolei rezerwy straciły nawet iluzoryczne szanse na awans do III ligi w bieżącym sezonie.

Pierwszy raz w rundzie wiosennej przegrały rezerwy. Podopieczni Patryka Czubaka ulegli w szlagierze IV ligi Warcie Sieradz aż 1:5 i przerwali tym samym imponującą serię czternastu ligowych spotkań bez porażki. O szczegółach tego meczu można przeczytać TUTAJ. Wynik tej konfrontacji oznacza, że ostatecznie to Warta rozpocznie następny sezon na szczeblu III ligi.

W Centralnej Lidze Juniorów U-17 utrzymali się juniorzy młodsi, i to mimo tego, że zespół Łukasza Jonczyka przegrał na wyjeździe z Escolą Varsovia 1:3 (więcej TUTAJ). Stało się tak, bowiem porażki nie ustrzegli się też będący za widzewiakami piłkarze ŁKS, dla których za silna okazała się stołeczna Legia. Taki stan rzeczy spowodował, że to drużyna z al. Unii musi pożegnać się z CLJ U-17. Powody do radości mieli zaś szesnastolatkowie, którzy ograli UKS SMS Łódź 2:1. Ostatni raz na boisko wybiegł także rocznik 2007. Ekipa Tomasza Kmiecika podzieliła się punktami z Jagiellonią Białystok. Mecz był przewrotny i skończył się wynikiem 4:4 (więcej TUTAJ) – nie zmieniło to faktu, że widzewiacy zajęli ostatnie miejsce w CLJ U-15.

Ze zmiennym szczęściem rywalizowały w weekend najmłodsze roczniki. Na murawę wybiegły dwie jedenastki czternastolatków. Jedna z nich pokonała RAP Radomsko 9:0, a druga uległa WKS Wieluń 0:3. Zespół do lat 13 wygrał zaś z Pogonią Zduńska Wola 3:0. Ze zwycięstwa mogli cieszyć się również dwunastolatkowie – którzy pokonali SP Widzew aż 11:0. Szczęścia brakło reprezentantom Młodego Widzewa – a mierzyli się z rówieśnikami z TMRF Widzew.

Wyniki drużyn Akademii Widzewa (4-5 czerwca):

Warta Sieradz – Widzew II Łódź 5:1 (Filipiak, Adamiak x2, Stolarczyk, Płaneta – Prochownik)
CLJ U-17: Escola Varsovia – Widzew Łódź 3:1 (Żebrowski, Rataj, Paszkiel – Radomski)
U-16: Widzew Łódź – UKS SMS Łódź 2:1 (Ważny, Florczak – Pieczarka)
CLJ U-15: Widzew Łódź – Jagiellonia Białystok 4:4 (Supera, Loręcki, Kuciński, Gajewski – Pietuszewski x2, Moćkun, Szmigiel)
U-14: Widzew Łódź – RAP Radomsko 9:0
U-14: Widzew II Łódź – WKS Wieluń 0:3
U-13: Widzew Łódź – Pogoń Zduńska Wola 3:0
U-12: SP Widzew – Widzew Łódź 0:11
U-12: TMRF Widzew – Młody Widzew 8:1

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Adaśk0
1 rok temu

„dwunastolatkowie” to tam się bawią a nie graja, dorze widzialem, ze baraz o wojewodzka graja z zamiedzowymi??

1
0
Would love your thoughts, please comment.x