CLJ U-17: Widzew utrzymał się w lidze!

5 czerwca 2022, 09:45 | Autor:

To jest zdecydowanie najlepsza wiadomość tego tygodnia! Mimo porażki z Escolą Varsovia w ostatniej wiosennej kolejce, juniorzy młodsi Widzewa Łódź utrzymali się w Centralnej Lidze Juniorów U-17! Dzięki temu czerwono-biało-czerwoni będą mogli występować na najwyższym krajowym poziomie przez cały najbliższy sezon.

Wywalczenie utrzymania było niezwykle ważne, zwłaszcza że latem dojdzie do sporej reformy rozgrywek. Zamiast czterech grup po osiem drużyn, powstaną dwie po szesnaście. Zmieni się też format, a zmagania toczyć się będą nie przez jedną rundę, a przez cały sezon, co umożliwi spokojną grę z najlepszymi. Przed ostatnią serią gier, podopieczni Łukasza Jonczyka mieli wszystko w swoich rękach – musieli wygrać na wyjeździe z Escolą. Gdyby to im się nie udało, mógł ich uratować również Łódzki Klub Sportowy, jeśli nie pokonałby on Legii Warszawa.

Niestety, spotkanie w stolicy nie ułożyło się kompletnie po myśli czerwono-biało-czerwonych. Przez blisko pół godziny utrzymywał się co prawda wynik bezbramkowy, ale potem gospodarze przypuścili szturm – w ciągu czterech minut do siatki trafili kolejno Gustaw Żebrowski oraz Szymon Rataj. Do przerwy warszawianie prowadzili 2:0, a w drugiej połowie trzecią bramkę dołożył Mateusz Paszkiel. W samej końcówce honorowego gola dla przyjezdnych strzelił zaś Kajetan Radomski. Porażka sprawiła, że trzeba było czekać na meldunek z ul. Minerskiej

…ale ten na szczęście był korzystny! ŁKS uległ bowiem Legii 1:2, nie odrobił dwupunktowej straty do widzewiaków i spadł z ligi. Juniorzy młodsi zajęli w tabeli CLJ U-17 szóste miejsce i w przyszłym sezonie po raz trzeci z rzędu wystąpią na tym szczeblu. Tym razem walczyć będą z piętnastoma rywalami – do ekip z Mazowsza i Podlasia dołączą też zespoły z Małopolski oraz Podkarpacia, między innymi Wisła Kraków, Resovia, Hutnik Kraków czy Cracovia. Do zmagań przystąpi teraz rocznik 2006, mający za sobą pół roku doświadczenia w CLJ U-15.

CLJ U-17: Escola Varsovia – Widzew Łódź 3:1 (2:0)
28′ Żebrowski, 32′ Rataj, 72′ Paszkiel – 87′ Radomski