CLJ U-15: Remis na zakończenie przygody

4 czerwca 2022, 13:52 | Autor:

Ostatni mecz w Centralnej Lidze Juniorów U-15 rozegrali dziś trampkarze Widzewa Łódź. Podopieczni Tomasza Kmiecika stoczyli bardzo wyrównany bój z Jagiellonią Białystok. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie i zawody finalnie zakończyły się remisem 4:4. Łodzianie pożegnali się z rozgrywkami w naprawdę dobrym stylu.

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla białostoczan, prowadzonych przez byłego widzewiaka, Marka Wasiluka. Już w pierwszej akcji na wolne pole wyszedł Oskar Pietuszewski i został sfaulowany w szesnastce. Do piłki poszedł sam poszkodowany, który – mimo próby interwencji Kacpra Morze – otworzył wynik. Jakby tego było mało, kilkadziesiąt sekund później piłka znów wpadła do łódzkiej bramki, na szczęście tym razem sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i gola nie uznał. Po kilku minutach czerwono-biało-czerwono opanowali sytuację, dzięki czemu mecz się wyrównał. Z dystansu chybił Antoni Ziółkowski, lecz na celny cios nie musieliśmy długo czekać. 1:1 zrobiło się w ósmej minucie – do dośrodkowania z prawego skrzydła doszedł Kacper Kuciński, wyłożył futbolówkę Krzysztofowi Superze, a ten wyrównał rezultat. W odpowiedzi, Pietuszewski trafił w boczną siatkę. Precyzji zabrakło zaś Danielowi Tutajowi.

Białostoczanie częściej utrzymywali się przy piłce, ale podopieczni trenera Kmiecika rozbijali ich akcje i starali się szukać swoich szans. I w 21. minucie objęli prowadzenie! Do środka ściął Kuciński i dograł na prawo, do Macieja Walady. Ten dobrze wrzucił, a bramkarza pokonał Jakub Loręcki! Jagiellonia od razu zaczęła dążyć do wyrównania. Najpierw strzał z kilku metrów obronił Morze, po chwili Pietuszkiewicz obił słupek. Minuty upływały i wydawało się, że widzewiacy dowiozą ten wynik do przerwy. Niestety, końcówka w wykonaniu gości była zabójcza. Najpierw, w 38. minucie, na 2:2 trafił Jakub Moćkun, w doliczonym czasie gry na 3:2 przymierzył z kolei Hubert Szmigiel – i takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa.

Do drugiej części łodzianie przystąpili z ambitnym nastawieniem – i od razu ruszyli do ataku. Gospodarze próbowali wyrównać, jednak powtórzył się scenariusz z pierwszej połowy. W 47. minucie w pole karne wpadł Pietuszewski, gdzie został sfaulowany przez obrońcę. Ponownie to on podszedł do piłki i ponownie pokonał Morze. Co ciekawe, za zbyt wczesne wbiegnięcie w szesnastkę, żółtą kartką ukarany został Bartosz Mazurek. Błyskawicznie tego pożałował, gdyż zaledwie cztery minuty później sfaulował rywala i napomniany został przez sędziego po raz drugi, co oczywiście skutkowało wyrzuceniem go z boiska. W międzyczasie, u czerwono-biało-czerwonych do gry weszli dwaj pierwsi rezerwowi – Oliwier Michułka i Daniel Gryzio.

Grający w przewadze zawodnicy Widzewa poczuli swoją szansę i ruszyli do zmasowanego ataku. Już w 59. minucie zaowocowało to trzecią bramką! Po prostopadłym zagraniu ze środka pola, sam na sam z bramkarzem wyszedł Kuciński i nie dał mu najmniejszych szans. Mecz się bardzo wyrównał – podopieczni trenera Kmiecika walczyli o remis, rywale czekali na kontry. Bliski trafienia na 4:4 był Ziółkowski! Obrońca przymierzył z rzutu wolnego, ale futbolówkę z wielkim trudem na róg sparował golkiper. Na siedem minut przed końcem, po dośrodkowaniu Loręckiego, niecelnie główkował Szymon Brzeziński. W 78. minucie widzewiacy wyrównali! W pole karne wpadł Piotr Gajewski i mocnym strzałem po ziemi wpakował futbolówkę do siatki. Gospodarze ruszyli po jeszcze jednego gola – najbliższej było w doliczonym czasie, gdy w słupek wcelował Ziółkowski! Niestety, końcowego wyniku to nie zmieniło, więc w ostatnim spotkaniu Centralnej Ligi Juniorów U-15 trampkarze Widzewa zremisowali z Jagiellonią.

CLJ U-15: Widzew Łódź – Jagiellonia Białystok 4:4 (2:3)
8′ Supera, 21′ Loręcki, 59′ Kuciński, 78′ Gajewski – 2′ (k), 47′ (k) Pietuszewski, 38′ Moćkun, 40+1′ Szmigiel

Morze – Gajewski, Brzeziński, Ziółkowski, Karmazyn – Loręcki, Tutaj (48′ Michułka), Supera (64′ Kolęda) – Walada, Bucki (48′ Gryzio), Kuciński (76′ Grobel)

Rezerwowi: Stępień – Dryzner, Miksa