Widzewski piknik na Łodziance już dziś!

5 czerwca 2022, 08:00 | Autor:

Chociaż pierwsza drużyna cały czas ma wolne, niedziela dla fanów czerwono-biało-czerwonych zapowiada się bardzo interesująco! Na Łodziance odbędzie się bowiem widzewski piknik, który zacznie się od Biegu z Historią Klubu Widzew Łódź, za to zakończy meczem zawodników czerwono-biało-czerwonych z czasów reaktywacji!

Otwarcie pikniku nastąpi punktualnie o godzinie 10:00 na terenie ośrodka treningowego przy ul. Małachowskiego. Już od początku na wszystkich uczestników czekać będą dmuchańce, piłkarski dart, malowanie twarzy, gry i konkursy zręcznościowe, stoisko z pamiątkami oraz inne dodatkowe atrakcje. Na godzinę 11:00 zaplanowany został bieg dla dzieci, podzielony na trzy kategorie wiekowe. Najmłodsi poniżej piątego roku życia pobiegną na dystansie 200 metrów, poniżej dziesiątego – 400 metrów, z kolei najstarsza z grup przebiegnie odległość 800 metrów.

W południe rozpocznie się zaś główna część trzeciej edycji Biegu z Historią Klubu Widzew Łódź, zorganizowana na dystansie pięciu kilometrów. Uczestnicy na jej ukończenie będą mieli sześćdziesiąt minut – później nastąpi bowiem zamknięcie trasy i dekoracja laureatów. Wszyscy otrzymają specjalne medale, zwycięzcy nagrody rzeczowe, startujący będą się też mogli posilić żurkiem z wojskowej kuchni, przygotowanej przez restaurację „W Sercu Łodzi”. Kto jeszcze się nie zapisał, może to zrobić dzisiaj, w cenie 70 złotych (płatność gotówką), biurze imprezy. Ci, którzy już kupili pakiety, mogą je odebrać przy ul. Małachowskiego aż do godziny 11:30.

Po zakończeniu biegu, o godzinie 14:00, przyjdzie czas na główny punkt pikniku, czyli mecz, w którym wezmą udział gracze reprezentujący czerwono-biało-czerwone barwy w III i IV lidze! Wśród nich będą między innymi Adrian Budka, Michał Czaplarski, Daniel Mąka, Mariusz Rachubiński, Kamil Sabiłło, Kamil Tlaga czy Mariusz Zawodziński. Zawody rozegrane będą na boisku naturalnym – potrwają pięćdziesiąt minut. Całość skończy się o godzinie 16:00.

Do obchodów pikniku włączyło się też Muzeum Widzewa. Placówka przy al. Piłsudskiego będzie czynna w godzinach 11:00 – 16:00, a wstęp do niej będzie dzisiaj całkowicie bezpłatny.

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
widzew...
2 lat temu

a gdzie reszta zawodników!? nie chcialo im sie!? czy nie wiedzieli?

Maykel
2 lat temu

Narazie tylko duzo gadki i pikniki hehe a transferów brak :) a liga tuz tuz :) a ztymi co mamy graczami to moze z 5 sie nadaje do ekstraklasy :)

2
0
Would love your thoughts, please comment.x