Dębiński wrócił do gry

5 czerwca 2022, 11:38 | Autor:

Jednym z zaskoczeń przygotowań do rundy wiosennej był Adam Debiński. Kibice widzieli go nawet na stałe w pierwszej drużynie, jednak plany te pokrzyżowała kontuzja. Całe szczęście, środkowy pomocnik wrócił już do zdrowia i wczoraj pierwszy raz pojawił się na murawie.

Urodzony w 2004 roku piłkarz, nominalny pomocnik, u trenera Janusza Niedźwiedzia grał w środku obrony. Radził tam sobie naprawdę nieźle – imponująco wypadł zwłaszcza jego występ z Unionem Berlin, gdy mimo klasy przeciwnika nie panikował i przyczynił się do zachowania czystego konta. Niestety, w trakcie obozu w Turcji, Dębiński doznał urazu kostki. Najpierw wydawało się, że niegroźnego, jednak ostateczna diagnoza była dużo gorsza – koniec sezonu.

Widzewiak musiał więc pauzować przez kilka miesięcy i dopiero w maju zaczął pojawiać się na treningach, gdzie początkowo pracował indywidualnie. Teraz wrócił do pełni dyspozycji, dzięki czemu mógł już wystąpić w meczu! Dębiński wszedł na ostatnie pół godziny starcia rezerw z Wartą Sieradz – było widać u niego brak ogrania, choć zaliczył też kilka dobrych interwencji.

Na razie Dębiński trenował będzie z drugim zespołem, ale wkrótce powinien wrócić na stałe do „jedynki”. Jego umowa obowiązuje do czerwca 2023 roku i ma opcję prolongaty o rok.

Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jarek1910
2 lat temu

W końcu jakiś pozytywny news

Janusz
2 lat temu

Nadzieja dla Widzewa ma chłopak charakter i potencjał powodzenia

andirts
2 lat temu

Chuchać i dmuchać na niego bo to chyba największy póki co talent z akademii…

2 lat temu

Brać go od razu do jedynki i ogrywać pod kątem gry w pierwszej drużynie

twardypab64
2 lat temu

Ma chłopak zadatki na dobrego piłkarza.

Westfalia
2 lat temu

W końcu jakiś good news

Maradona
2 lat temu

Bardzo liczę na tego chłopaka

Krzysztof
2 lat temu

Oby się okazało, że szukamy daleko a znajdziemy u siebie. Co stoi na przeszkodzie, aby Adam Dembiński okazał się odkryciem naszego sztabu i przebojem wdarł się do pierwszej 11? Trzeba dawać szansę młodym. Chciałbym, aby to był nasz widzewski pomysł na ekstraklasę. Tacy zawodnicy będą grali z pełnym zaangażowaniem dla Widzewa, bo ich piłkarska kariera będzie zależała od sukcesu projektu klubu, czyli stawiania na wychowanków akademii. To nam zapewni stabilne funkcjonowanie klubu, zarabianie na sprzedaży najlepszych wychowanków do zachodnich klubów i stały dopływ największych talentów do akademii. Każdy będzie marzył o grze tutaj, skoro będzie wiedział, że klub odważnie stawia… Czytaj więcej »

jpodp
Odpowiedź do  Krzysztof
2 lat temu

Dla mnie jest młodzieżowcem nr 1, resztę wypożyczyć niech się ogrywają.

Mr. X
2 lat temu

Życzę szybkiego powrotu do pierwszej drużyny.
Ave Widzew

Wojt
2 lat temu

Panie Kamilu, czy wie Pan ile Dębiński ma wzrostu?
To tak w kontekście, że miałby grać jako środkowy obrońca. No chyba że tak jak Carlesowi Puyolowi nie będzie mu przeszkadzał brak centymetrów:)

Kixon
2 lat temu

świetny występ przeciwko Unionowi, mam nadzieję, że będziemy oglądać „swojego” chłopaka regularnie w meczach w eks!

Kyno
2 lat temu

Już przedłużyć na jakieś 5 lat ,młoda perełka w naszej kadrze będzie z niego pociecha na lata

adam
Odpowiedź do  Kyno
2 lat temu

Kto podpisuje na 5 lat kontrakt wariat tylko

Korniszon
2 lat temu

Bardzo dobra wiadomość! Dębiński to fajny perspektywiczny chłopak i do tego Widzewiak. jeszcze się ogra i będą z niego ludzie co oddadzą serducho i charakter za klub

El Jotte
2 lat temu

Adam z Unionem jak profesor! Wracaj szybko, chłopaku! Liczymy na Ciebie!

Obiektywny
2 lat temu

Życzę chłopakowi jak najlepiej ale trenerzy od sukcesów go nie dopuszcza do gry i będzie kolejny talent w innym klubie oddany za damski ch……

JaToJa1910
2 lat temu

Adam „Puyol” Dębiński

Andrzej
2 lat temu

Ma nadzieję ze chłopak dostanie szanse na grę
I jeszcze jedno mam nadzieję ze ci wszyscy co dziś tak mu dobrze życzą nie pójdą po nim jak chłopakowi cos nie wyjdzie

Rafi
2 lat temu

Stawiać na niego. Będzie dobry.

Noname
2 lat temu

Bardzo fajnie się prezentował w sparingach. Grał dojrzalej niż większość naszych graczy. Oby mu sodówa nie odbiła, a Widzew miał z niego pociechę.

Raru
2 lat temu

Bradzo czekałem na ten powrót. Adam ma zdolności i potencjał do grania, a co najważniejsze jest bardzo młodym zawodnikiem! Dzięki niemu kibice Widzewa będą mieli wiele momentów radości i dumy.

22
0
Would love your thoughts, please comment.x