III Bieg z Historią Klubu Widzew Łódź za nami!

5 czerwca 2022, 14:05 | Autor:

Trzecia edycja Biegu z Historią Klubu Widzew Łódź przeszła do historii! Wydarzenie, które zostało zorganizowane przez łódzki klub, we współpracy z grupą Razem Trenujemy Sport, cieszyło się dużym zainteresowaniem i zgromadziło łącznie około tysiąca uczestników!

Przypomnijmy, że wcześniejsze edycje odbywały się w 2018 i 2019 roku. Później, z uwagi na sytuację pandemiczną nastąpiła aż dwuletnia przerwa. Dziś biegacze w końcu mogli ponownie stawić się na liczącej pięć kilometrów trasie po Parkach 3 Maja i Baden-Powella. Najpierw, o godzinie 11:00, do rywalizacji stanęło około trzystu dzieci, podzielonych na trzy kategorie wiekowe – do pięciu (dystans 200 m), dziesięciu (400 m) oraz powyżej dziesięciu (800 m) lat.

W południe na trasę wybiegli dorośli. Rywalizacja była bardzo zacięta, a na pierwszym miejscu ukończył ją Michał Witkowski (16:33). Drugi był Paweł Kopaczewski (17:00), zaś trzeci stopień podium zajął Maciej Jagusiak (17:09). Wśród kobiet, wygrała Edyta Tworożyńska (19:24), która wyprzedziła Żanetę Powolną (19:42), a także Martę Bukowską (20:06). Łącznie, na mecie zameldowało się 592 zawodników, w tym dwóch członków Redakcji WTM!

III Bieg z Historią Klubu Widzew Łódź był oczywiście częścią odbywającego się dziś na Łodziance widzewskiego pikniku. Już za chwilę na naturalnym boisku rozpocznie się mecz, w którym udział wezmą zawodnicy, występujący w Widzewie w czasach III oraz IV ligi.