KAS Konstantynów Łódzki – Widzew II Łódź 3:7 (0:2)

10 października 2020, 08:00 | Autor:

W Łodzi kończył się mecz piłkarzy Widzewa z Sandecją Nowy Sącz, a w Konstantynowie Łódzkim swoje starcie rozpoczynali zawodnicy drugiej drużyny czerwono-biało-czerwonych. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego spisali się świetnie, wygrywając z miejscowym KAS 7:3! Cztery bramki zdobył Jakub Szlaski!

Tak jak przewidywaliśmy, szkoleniowiec łodzian miał do dyspozycji tylko jednego zawodnika pierwszego zespołu – stojącego w bramce Konrada Reszkę. Resztę jedenastki stanowili gracze rezerw, a w ataku wystąpił młodziutki Damian Związek. Początek spotkania był dość wyrównany. Dla przyjezdnych mógł trafić Mateusz Gołda, bliski zyskania prowadzenia dla gospodarzy był z kolei Bartosz Socha, który trafił w poprzeczkę.

Dopiero końcówce pierwszej połowy widzewiacy dopięli swego. W 38. minucie kontratak rozpoczął Kacper Służałek, podał do Grzegorza Brochockiego, zaś ten dograł do Mateusza Gołdy. Skrzydłowy nie pomylił się i otworzył wynik! Zawodnicy KAS rzucili się do odrabiania strat, ale już trzy minuty później nadziali się na kolejną szybką akcję! Tym razem Gołda asystował, a do siatki trafił Szlaski. Młody pomocnik jeszcze przed przerwą mógł podwoić swój dorobek, jednak przegrał pojedynek z Jakubem Pasińskim.

Po zmianie stron konstantynowianie rzucili się do odrabiania strat, lecz… znów stracili gola po kontrataku! W 58. minucie ponownie asystę zaliczył Gołda, a na listę strzelców wpisał się Grzegorz Brochocki. Po chwili było już 4:0, gdy swój udział w meczu zaznaczył Jakub Wieszczycki. Losy spotkania były właściwie rozstrzygnięte, ale w kolejnych fragmentach gry emocji wcale nie brakowało! W 65. minucie honorową bramkę dał gospodarzom Mateusz Wdówka, jednak w odpowiedzi na 5:1 rzut karny wykorzystał Szlaski.

To był zdecydowanie dzień pomocnika Widzewa, bo już w następnej akcji skompletował swojego hat-tricka, zaś czwartą (!) asystę zanotował Gołda. Łodzianie chyba trochę za bardzo się rozluźnili, bo pozwolili graczom KAS na zdobycie dwóch bramek – najpierw przez Piotra Stelmasiaka z jedenastki, a kilka minut później przez Adriana Bąkowicza. Ostatnie słowo należało jednak do gości, konkretnie do Szlaskiego, który trafił do siatki po raz czwarty!

Finalnie mecz zakończył się pewnym i zasłużonym zwycięstwem rezerw Widzewa 7:3! Podopieczni trenera Grzeszczakowskiego niemal na pewno utrzymają prowadzenie w tabeli klasy okręgowej, choć ich główny rywal do awansu, Włókniarz Pabianice, grać będzie dopiero dzisiaj. Łodzianie kolejne spotkanie mają w planach już w środę, gdy starciem z LKS Różyca odrobią zaległości z początku sezonu. Początek o 20:00 przy ul. Małachowskiego.

65′ Wdówka, 70′ (k) Stelmasiak, 78′ Bąkowicz – 38′ Gołda, 40′, 66′ (k), 68′, 84′ Szlaski, 58′ Brochocki, 61′ Wieszczycki