Kibice spotkali się z Włodzimierzem Tylakiem

23 czerwca 2014, 10:24 | Autor:

szale

Poniżej prezentujemy oświadczenie grup kibicowskich po niedzielnym spotkaniu z Włodzimierzem Tylakiem, który w piątek został wybrany nowym trenerem I-ligowego Widzewa Łódź.

Wybór Włodzimierza Tylaka na trenera pierwszej drużyny Widzewa, jaki dokonany został przed trzema dniami, wzbudził wiele kontrowersji i niepokojów wśród ludzi, którym dobro Widzewa leży na sercu. W związku z tym, iż wybór ten wywołał tak duże zamieszanie ze szkoleniowcem postanowili spotkać się przedstawiciele kibiców, by przedyskutować najbardziej zapalne elementy tej nominacji.

Podczas rozmowy z Panem Tylakiem fani przestawili swoją opinię o jego nominacji oraz jednocześnie poinformowali, iż Włodzimierz Tylak nie jest ich zdaniem najlepszym wyborem w tym trudnym dla Widzewa czasie. Na taką ocenę składa się głównie brak doświadczenia w pracy trenerskiej na wysokim szczeblu w ostatnich latach oraz zagrożenie braku odpowiednich kwalifikacji. Nie mniej kontrowersji wzbudza
to w jakim charakterze pełnił obowiązki trenerskie w Wiśle Płock. Wątpliwości co do tego, że i teraz znajdą się osoby, które będą chciały
wpływać na decyzje trenera, są uzasadnione. Zwłaszcza wobec dopływających zewsząd sygnałów o ponownym włączeniu się w najważniejsze sprawy pionu sportowego przez Pana Grzegorza Bakalarczyka.

Z niesmakiem środowisko przyjęło również deklarację bycia „ełkaesiakiem”, ale zważywszy na wiek Pana Tylaka, a co za tym idzie zupełnie inne przesłanki do wyrażania takich słów, aniżeli opowiadanie się po jednej ze stron, wrogiej dla drugiej, można to przyjąć z odpowiednim dystansem.

Nie chcemy też, aby z zaistniałej sytuacji ktoś wyciągnął zbyt daleko idące wnioski. Ludzie, którzy czują się odpowiedzialni za klub, powinni dziś zrobić wszystko, co w ich mocy, aby wokół drużyny wytworzyła się jak najlepsza atmosfera i warunki dające w perspektywie czasu szanse powrotu na właściwe tory i należne temu klubowi miejsce.
Rzeczywistość pokazała, iż w ostatnim czasie mało która decyzja władz klubu okazała się słuszna. Do tej pory nawet jeśli się z nimi nie zgadzaliśmy, to robiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby warunki i atmosfera wokół klubu były jak najlepsze. Niestety miejsce w jakim znalazł się klub i nasza troska o jego przyszłość powoduje, iż uznaliśmy, że w tej ważnej kwestii musimy wyrazić swoje jasne i zdecydowane stanowisko. Wybór Włodzimierza Tylaka na trenera Widzewa jest nominacją, której środowisko kibiców nie akceptuje. Jednocześnie zapewniamy, że nie jest planowany żaden bojkot drużyny, która będzie wspierana dopingiem.

Środowisko kibiców Widzewa