Kibice z przekazem do UMŁ

5 lutego 2023, 14:06 | Autor:

Podczas piątkowego meczu z Jagiellonią Białystok kibice Widzewa wyrazili swój sprzeciw wobec działań Urzędu Miasta Łodzi. Zagrozili, że jeśli urzędnicy nadal będą eskalować konflikt, podejmą dalsze kroki.

Przez całą pierwszą połowę spotkania na ogrodzeniu trybuny C wisiał transparent o treści: „Jeśli dalej będziecie nam szkodzić – widzimy się pod Urzędem Miasta Łodzi”. Był on doskonale widoczny w umieszczonych naprzeciwko kamerach telewizyjnych i to właśnie było zamiarem fanów. W drugiej połowie transparent został przeniesiony pod „Zegar”. Poza tym sympatycy w wielu momentach meczu wykrzykiwali hasła, mające na celu zajęcie stanowiska wobec działań Miasta względem ich klubu.

W przeszłości kibice decydowali się już na podobne kroki, organizując manifestacje pod siedzibą UMŁ. Do historii przeszła zwłaszcza ta z 2013 roku, dotycząca budowy nowego stadionu. Przy Piotrkowskiej 105 pojawiło się wówczas kilka tysięcy osób. Teraz może być podobnie.

Oprócz transparentów dotyczących działań urzędników, fani RTS poparli także starania przyjaciół z Chorzowa, walczących o własny stadion. Pamiętano także o „Bulim”, wieloletnim kibicu z Kutna, który ma obecnie problemy ze zdrowiem.

Subskrybuj
Powiadom o
50 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Peef9
1 rok temu

A wiadomo dlaczego zrezygnowali z pokazania oprawy?

lewiatan137
Odpowiedź do  Peef9
1 rok temu

Pewnie połączona była z piro i była by przerwa w meczu co skutkowało by zakończeniem po 23 i problemy z powrotem po meczu.

Mariusz
Odpowiedź do  lewiatan137
1 rok temu

Rutkowski to przy Tobie Pan Pikuś

Misiek
Odpowiedź do  Peef9
1 rok temu

Wiadomo

Ktos tam
Odpowiedź do  Peef9
1 rok temu

Oprawa nie odbyła się z przyczyn tehnicznych i tyle w temacie

Damian
Odpowiedź do  Peef9
1 rok temu

Oprawa będzie na następnym meczu, na tym się nie udało ponieważ nie udało się jej dobrze zrobić z powodów warunków atmosferycznych ;)

Piotr Z.
1 rok temu

W 2013 manifestacja była w poważnej sprawie, budowy stadionu. I był sukces, nowy stadion od kilku lat jest. A teraz chcą manifestować w „bitwie o lożę prezydencką”? Słabe to, moim zdaniem.

Reminio
Odpowiedź do  Piotr Z.
1 rok temu

Albo palisz glupa, albo nim jestes…spraw jest multum, można by pisać i wymieniac w nieskonczonisc … po prostu ta z lożą dolozyla już dowaliła absolutnie.

łowca kłamstw
Odpowiedź do  Reminio
1 rok temu

w 2018 r tez był ich multum czyli gdy Widzew dostał ROK WCZEŚNIEJ jako pierwszy klub w tym mieście cały nowy stadion i bazę treningową ????
https://www.widzewtomy.net/wrogie-przyjecie-zdanowskiej-na-widzewie/

Roberto
Odpowiedź do  łowca kłamstw
1 rok temu

Po co zaśmiecasz forum swoją osobą. Idż do siebie i tam komentuj. Zmienianie nicka nic ci JANEK nie da.

lewiatan137
Odpowiedź do  łowca kłamstw
1 rok temu

Jaka bazę treningowa piszesz o tych 6 godzinach dziennie na Małachowskiego to ta baza.

defensywny napastnik
Odpowiedź do  Piotr Z.
1 rok temu

tak mówisz słabe……..bo wy na galerze macie lożę

FIfi
Odpowiedź do  Piotr Z.
1 rok temu

Za tory won !!!!! Widzew chce tylko równego traktowania nic więcej.

1 rok temu

„Wizyta” pod urzędem myślę, że nic nie da. Uznają to za nielegalne zgromadzenie i wyślą przeciw Nam policję. Jeżeli cały czas plują Nam i Widzewowi w twarz szkalując Prezesa i co chwila dokładając do pieca są do tego zdolni. Widać, że frakcje odsunięte przez Pan Prezesa mają posłuch w magistracie i nie przestaną jątrzyć.

Widzew Polska
Odpowiedź do  goldi70
1 rok temu

Wystarczy zalegalizować manifestacje i nic nie moga. Chyba że pisowska policja bedzie gazowala lub granatniki odpalą posilki z KGP

Red Army
Odpowiedź do  Widzew Polska
1 rok temu

Nie z PIS tylko platfusowa jak już mendownia. Na razie to oni nasyłają na Widzew czarnuchów i mendy,więc nie pier… głupot !!

Darek
Odpowiedź do  goldi70
1 rok temu

Policja raczej nam nie grozi. Prędzej Straż Miejska :).

Red Army
Odpowiedź do  goldi70
1 rok temu

No to może trzeba się ,,policzyć” z tymi frakcjami ? szorem i resztą hołoty. *****peło i komuchów z lewicy.

Brunet
Odpowiedź do  Red Army
1 rok temu

Tacy ludzie jaki ten szor to najgorszy ściek ludzki.

1 rok temu

Ktoś się w końcu zreflektował się i licytacja została odwołana. Ciekawe czy maczał w tym palce Owsiak. Jeśli tak to szacun za rozsądek. Co roku dokładam się na WOŚP ale robię to dobrowolnie.A to co wyprawia miasto jest nie do przyjęcia. Polityka mnie nie interesuje ale już wiem dlaczego.

Mario XD
Odpowiedź do  Zeus
1 rok temu

Oczywiście, że Owsiak interweniował, media o tym informowały.

Marcinos24
Odpowiedź do  Zeus
1 rok temu

A Ty myślisz, że w każdej licytacji „macza palce Owsiak”? Gdybyś chciał wystawić coś na licytacje a kasę wpłacić na WOŚP Owsiak nawet nie musi o tym wiedzieć, po licytacj wpłacasz na konto czy wrzucasz do puchy i jest – tak mi się przynajmniej wydaje.

Rafi
1 rok temu

I bardzo dobrze. Popieram. Miasto, które nie wspiera swoje wizytówki to tragedia.

Mar
1 rok temu

Uważam, że średnie wrażenie ten transparent zrobi na UM. A gdyby się okazało, że zrobil wrażenie, znaczyłoby, że dyplomacja prezesa nawet przy kibicowskiej jest mierna.

bruce
Odpowiedź do  Mar
1 rok temu

To kibice wybierają urzędasów, a nie prezes, więc jak w UM mają się kogoś bać, to kibiców

Janusz
Odpowiedź do  bruce
1 rok temu

No racja kibice o ile sa z Łodzi a z tym to może byc ciężko u was na meczach gdzie połowa jest spoza Łodzi ,do tego odejmij kilka tys niepełnoletnich którzy nie mogą głosować,odejmij tych co im sie nie chce iśc głosować i w to bawić i tych którzy nie kierują sie tylko tym żeby klub miał dobrze a ogółem jak sie żyje w tym mieście (a za Zdanowskiej każdy kto tu przyjeżdża mówi że Łódź sie na dozo lepsze zmieniał ) to zostanie maks kilka tys takich co pójdą i zagłosują a to jest nic bo z drugiej strony… Czytaj więcej »

ŻBC
Odpowiedź do  Mar
1 rok temu

A myślisz, że po co rolnicy wysypują zboże i blokują drogi? W walce z politykami (niestety) działa tylko argument siły.

Mar
1 rok temu

Poza tematem…fotogalerie, czy kulisy z meczów – w nich zawsze są zamazane kibiców, oglądam kulisy ostatniego meczu autorstwa Jaga tv i tam zbliżenie na gniazdowych pod Zegarem bez zamazania…

Reminio
Odpowiedź do  Mar
1 rok temu

Ty tak na poważnie:)))..chyba jak zwykle prowokujesz ale podpowiem…czy w Białymstoku jest jakiś klub derbowy o podobnej sile jak oni…Nie, a u nas są brodowici , więc ma kto nas wyszukiwać, ganiać i wojowacc nami.

Mar
Odpowiedź do  Reminio
1 rok temu

Gdzie widzisz prowokacje…sam piszesz, że w Łodzi ma kto nas wyszukiwać…dlatego piszę, że na ich kanale w kulisach nasze twarze są pokazane w zbliżeniu. Albo są jakieś zasady, albo należy w jakiś sposób ograniczyć możliwość nagrywania kulis gościom…

Tomasz
1 rok temu

A może nie pod urzędem a pod domem prywatnym skoro decyzję urzędników podyktowane są prywatnymi sympatiami klubów piłkarskich.

kibic
Odpowiedź do  Tomasz
1 rok temu

No zapraszam cie na Karolew albo na Koziny

Mr1910
1 rok temu

Loża prezydencka dla Widzewa, szacunek dla Widzewa, równe traktowanie Widzewa i ŁKS przez władze miasta, przeprosiny i zadośćuczynienie za film o prezesie, dopuszczenie prezesa jak równego partnera do rozmów na linii Widzew-UM. Co byście jeszcze dopisali do listy postulatów?

łowca kłamstw
Odpowiedź do  Mr1910
1 rok temu

Masz racje równe traktowanie Widzew od ponad 5 lata cały nowy stadion vs ŁKS ma dopiero cały stadion od pół roku mimo że już 2 lata temu tez grał w ekstraklasie i męczył sie i notował straty na jednej trybunie

Bartek
Odpowiedź do  łowca kłamstw
1 rok temu

i przychodzi średnio 7k ludzi na mecze , już lepiej było zostawić jedna trybunę

Mmm
Odpowiedź do  łowca kłamstw
1 rok temu

I TE 5 TYSI W ZUPEŁNOSCI WYSTARCZAŁO. A teraz 18 któego nie potraficie wypełnić. Rekord na hitowym meczu z Arką to mniej niż 2/3 pojemności. Co więc pie…sz?

łowca kłamstw
Odpowiedź do  Mmm
1 rok temu

Ja tam wiem o rekordzie 18 tys ,ja wiem o derbach 15 tys, o Arce również ale to tylko 1 liga w dodatku 3 z rzędu sezon w 1 lidze a jak na 1 ligę 10 tys to jest po Wiśle najlepsza frekwencja

lewiatan137
Odpowiedź do  łowca kłamstw
1 rok temu

Co to jest 15 tys. na derbach w takim meczu to NADKOMPLET albo 18 tyś rekord bo rozdano prawie 3 tyś biletów za free nie ośmieszaj się.

Leszek
1 rok temu

To co się dzieje w Wydziale Sportu UMŁ to typowa urzędnicza patologia. Towarzystwo tam zasiadające pewno uwierzyło w dożywotniość swoich urzędniczych synekur. Co najmniej dziwne że Prezydent Zdanowska tego nie dostrzega. Pilne wietrzenie tego wydziału więcej niż konieczne.

Mmm
Odpowiedź do  Leszek
1 rok temu

Czyli jest jeszcze ktoś, kto uważa że zdanowska nie ma z tym nic wspólnego? A dlaczego prezesowi odpisuje asystent zdanowskiej w chamskim tonie do losowych osób związanych z Widzewem, tylko nie pod prawidłowy adres – do zarządu?

Sławomir
1 rok temu

Manifa na 4-5 tysięcy ludzi,zawsze zrobi swoje wrażenie.Zaprzyjaźnione z nami media mogą rozpropagować tę akcję na cały kraj,co zapewne będzie nie w smak łódzkim urzędasom,ale powiadomi całą Polskę o nieuczciwości i wrogości UMŁ wobec Widzewa.Zaręczam Wam,że ujawnienie wszystkich brudnych chwytów,nierównego traktowania,oraz okazywania totalnej wrogości wobec Widzewa,nie jest na rękę samej Zdanowskiej i ujawni szerszej publice jej rzeczywiste,niecne działania.Ona tego nie lubi i preferuje ciszę wokół swojej osoby,bo ma też swoich zwierzchników,którzy mogą ją z tych działań szybko rozliczyć..

Mmm
Odpowiedź do  Sławomir
1 rok temu

A i Canal+ zrobi film :)
Naprawdę dobrze wybrali klub na bohatera takiego serialu.

Red Army
Odpowiedź do  Sławomir
1 rok temu

W punkt. Właśnie trzeba zrobić im właściwą reklamę na jaką zasługują to szuje miejskie.

Mr1910
1 rok temu

Loża prezydencka dla Widzewa, szacunek dla dorobku Widzewa, równe traktowanie Widzewa i ŁKS przez urzędników miejskich, przeprosiny za film o prezesie, dopuszczenie prezesa do rozmów na linii Widzew-UM. Co byście jeszcze dodali do postulatów?

Rafi
Odpowiedź do  Mr1910
1 rok temu

Ja bym dodał oddanie Widzewowi 100mln zł jako wyrównanie rożnicy między wsparciem dla kałesu a nami z budową stadionu.

łowca kłamstw
Odpowiedź do  Rafi
1 rok temu

Tak na pewno radni sie na to zgodzą i ludzie w tym mieście :) Może jeszcze na twoje konto te 100 mln przelać ???

Red Army
Odpowiedź do  Mr1910
1 rok temu

Przeprosiny to niech sobie wsadzą w D…y platformerskie. Są winni Widzewowi 100 mln różnicy w kosztach stadionu. Na koszty pokrycia organizacji meczów też dają 10.000 więcej KAŁesowi. Mają większy (na 20.000) stadion to kogo to obchodzi ?? Bo ,że oficjalnie ma 18.000 to tylko ich chytry myk. Chcieli niech pokrywają koszta większego stadionu..

Żulik Ba Łódzki
1 rok temu

Adres UMŁ to Piotrkowska 104. Nr 105 to po drugiej stronie ulicy :) Bank, kebab itp.

Piotrek
1 rok temu

W końcu

50
0
Would love your thoughts, please comment.x