Kolejna współpraca Akademii Widzewa

6 sierpnia 2022, 11:55 | Autor:

Kolejny ośrodek z województwa łódzkiego zdecydował się nawiązać współpracę z Akademią Widzewa. Jak czytamy na łamach widzew.com, w czwartek umowę o współpracy podpisała Stal Głowno. Będzie ona klubem współpracującym czterokrotnego mistrza Polski.

Stal, która nie tak dawno rywalizowała jeszcze z pierwszą drużyną czerwono-biało-czerwonych na poziomie IV ligi, a w zeszłym sezonie mierzyła się na tym szczeblu z rezerwami, spadła do klasy okręgowej i to w niej będzie występowała w najbliższych rozgrywkach. Oprócz zespołu seniorskiego, głownianie prowadzą także szkolenie w kilku młodszych kategoriach wiekowych.

Klub z Głowna jest dwudziestym szóstym ośrodkiem, który nawiązał współpracę z Akademią Widzewa. Oprócz podmiotów z województwa łódzkiego, są tam także zespoły z kilku innych regionów Polski. Współpraca ta obejmuje aspekty szkoleniowe, organizacyjne, marketingowe i edukacyjne. Zyskać mogą zarówno opiekunowie drużyn – jak też młodzi zawodnicy.

Foto: Martyna Kowalska / widzew.com

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tommy
1 rok temu

Pytanie, kiedy Widzew zacznie w końcu zbierać owoce tych wszystkich umów. Niby młodzi trenują z „jedynką”, ale jakoś żaden z nich się do gry nie zbliża. Tymczasem taka Lechia na mecz z nami miała na ławce 5 młodzieżowców z czego 4 weszło w trakcie, Jaga łącznie 9 z czego trzech zaczynało mecz.

Fifi
Odpowiedź do  Tommy
1 rok temu

Jak na razie to jedyny plus że kluby partnerskie bez problemu oddają najlepsze dzieciaki do Akademii.
Powinien iść nacisk na szkolenie metodami Akademii każdy z tych klubów powinien mieć taki obowiązek i powinno to być weryfikowane.
Inaczej nie będzie lepiej w Polskiej piłce . Wszystko zaczyna się od małych klubów i tam musi być wykonana praca żeby młodzież się odpowiednio rozwijała. Mam wrażenie że to jest traktowane mało profesjonalnie, rodzice zapłacą składki a treningi są bo są bez żadnego systemu szkolenia.

Andrzej
Odpowiedź do  Tommy
1 rok temu

W Widzewie wejdzie młody tylko na sparingach pomiędzy rundą i tyle

Reminio
1 rok temu

https://weszlo.com/2022/08/05/jordi-sanchez-widzew-lodz-wywiad-rozmowa/ Rzuciły mi się trzy tematy. Faktycznie Jordi nie dasaj się jak nie będziesz grał w wyjściowym. Może to zepsuć atmosferę i wkurzyć Niedźwiedzia. Masz temperament ambicje i pokaz go na boisku. Trenowanie bez piłki. Odwieczny problem polskiego szkolenia. Wszędzie na zachodzie treningi są intensywne z PILKAMI. Wszystko wykonywane z pilka na pełnej intensywności. A nie bieganie bez sensu. Potem brak czucia uderzenia przy zmeczeniu itp…I masz szczęście, ze trafiles do Widzewa i jednych z najlepszych kibicow, stąd czujesz i podoba Ci się atmosfera. Gdybyś trafił na pustostany typu łks, slask, lechia, warta , piast itp nie zaznał byś tego… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by Reminio
Głowiniak
1 rok temu

Ciekawe czy się ten pseudoPrezes Dyrektor Szymanskiemu pochwalił, że mu prawie 100 dzieci właśnie w to lato odeszła do nowopowstałej Akademii w Głownie :D Bo mnóstwo rodziców miało dość tego jak są traktowane w klubie drużyny młodzieżowe. W Stali zostały dwie drużyny młodzieżowe na ten moment i jeden trener :) Także chyba za wiele Widzew nie będzie z tego miał.

Fifi
Odpowiedź do  Głowiniak
1 rok temu

To prawda , że w takich klubach priorytetem powinna być młodzież i wykreowanie zawodników którzy kiedyś zagrają na poziomie centralnym. Tymczasem kluby ładują kasę w drużyny seniorskie które za przeproszeniem gówno grają i nawet w lidze się nie potrafią utrzymać.
Inwestujcie w młodzież!!!

6
0
Would love your thoughts, please comment.x